Вітаємо на сайті


ПРОФСОЮЗПрофспілковий рух в Україні переживає кризу. Оскільки на протязі довгого часу не має кардинальних зрушень в питаннях соціального захисту працюючих людей. Практично втрачені усі позиції щодо демократичності дій профспілок, їх ефективної участі в Генеральній угоді, ефективної участі їх в управлінні фондами соціального страхування, навіть робота в такому поважному органі, як Національна тристороння соціально-економічна рада при Президентові України не стала центром впливу справжнього профспілкового руху. Втрачені позиції щодо встановлення мінімального розміру тарифної сітки, споживчого кошику, не кажучи вже про встановлення гідних соціальних стандартів. А це основа, що дає оцінку ефективності дій профспілок. Все, що має супроводжуватися погодженням з профспілками встрачається за бездіяльності профспілок, їх позиція просто ігнорується, майже ніколи, не приводить до успіху. Це відбувається від того, що профспілки в сучасному вигляді повністю залежні від влади, вони не вільні в своєму виборі, вони просто кардинально залежні від влади через невизначеність власності, яка є в їх розпорядженні. Будь-яка ініціативна дія профспілок натикається на побоювання втрати профспілкової власності. Звітси їх дії, є діями, які завуальовано є фактично продовженням владних дій, а не діями, що опираються на волю людей, які їм справно платять внески, вірніше з яких методично їх утримують, за допомогою тої ж влади.

Така система в профспілках, практично діє, як продовження податкової системи, коли профспілкові внески, сплачуються як податок з заробітної плати, тільки їх отримують не на рахунки казначейства, а на рахунки профспілок. Отримуючи мільярдні статки, профспілкові функціонери прижилися на своїх місцях, живуть добре, при цьому лише імітуючи захисні функції.
Таке становище і породило створенння незалежних профспілок, які стали працювати по іншому, в центрі своїх дій ставити вирішення конкретних проблем людини праці. Адже це і є справедливим, коли людина сплачує частину своєї платні, яка називаєтся профспілкові внески, вона має отримувати щось для себе, на кшалт бути впевненою в своїх діях на трудовому фронті, коли роботодавець порушую її права. Вона повинна мати законне право, і за це профспілковий функціонер має нести відповідальність, звернутися за допомогою до своєї конкретної профспілки, де неминуче, без огляду на штучні перепони, отримати допомогу.
Створити на сьогодні профспілку не так вже й легко. По закону вона має бути вільною від роботодавця, незалежною в своїх діях, коли влада має створити усі умови для її повноцінного функціонування. Ми ж усі знаємо, що на практиці такого не має. Той, хто хоть бодай один раз мав нагоду створити профспілку, негайно звільняється чи попадає під тортури і не отримує жодної підтримки своїх законних дій від правоохоронних органів чи судів.
Чому все так, відбувається протягом довгого часу незалежної України? А все від того, що є профспілковий монстр, створений державою, Федерація профспілок України, нащадок пострадянських профспілок, де ще діє стара комуняцька система, яка до цього часу не люстрована. Там основа роботи це боротьба з новими, незалежними профспілками, а не турбота за людей. Адже перемога кожної незалежної профспілки – це цвях в труну ФПУ.
Свого часу тільки від того, що незалежні профспілки більш ефективно управляли соціальним страхуванням, була скасована ст. 244 КЗПП, яка закріпляла право профспілок на самостійне управління соціальним страхуванням. Далі більше: зміни до закону про профспілки, які обмежили участь інших профспілок в вирішенні соціальних питань, обмежена участь незалежних профспілок в соціальному діалозі, введена репризентативність профспілок. Прикро, коли після реєстрації мінюстом профспілка має доводити свою спроможність ще і в НСПП. Далі наступило обмеження прав і активної участі в суспільних процесах профспілок через введення, так званої, неприбутковості, коли профспілки по закону є неприбутковими, але це треба, наразі, ще доводити і податковій. Таким чином, втручання в дії профспілок закріплена на державному рівні.
Незалежні профспілки не одноразоваво пропонували внесення змін до законодавства, що регулює їх діяльність, але олігархат, який є основою державної системи, в тому числі і профспілкової, не реагує на запропоновані зміни. Профспілкова імперія, це грошовий мішок, який скоріше за все становиться об’єктом привласнення профспілкових коштів, а ніж затрат на боротьбу за трудові права. Таких прикладів, привласнення профспілкових грошей багато, але зараз не про це.
Життя звісно не стоїть на місці. Бездіяльність профспілок приводить до того, що люди все більше зневіряються, але ще вірять в профспілки. Лише в рядах тої ж ФПУ на сьогодні нараховується ледь 5 мільйонів членів. Якщо говорити про те, що тут було колись 20 мільйонів, стає зрозумілим куди котиться профспілковий рух.
Як зробити так аби профспілки стали дійсно незалежними від роботодавців, від держави? Як вони могли б стати більш дієвими, рішучими та могли бути більш ефективними поборниками прав людини праці? Звісно це можна зробити лише створенням такого законодавчого поля, коли б усі об’єкти профспілкового середовища були б дійсно рівними перед законом, мали б дійсно рівні права, як того й прописано в ст. 36 Конституції України.
Для цього треба, аби Закон про профспілки пройшов народне чистиліще, аби туди було внесено демократичні правки та він діяв однозначно для кожного об’єкту, що працює на профспілковому полі. Нікому, ніяких преференцій, лише конкретна праця, лише конкретні дії та конкретні результати та здобутки в боротьбі за права людини були основними.
Без підтримки налаштованих на прогрес, демократично налаштованих депутатів не можна цього зробити.
Тому Національна конфедерація профспілок, прогресивні незалежні профспілки пропонують концептуально підійти до творення законодавства про профспілки, внести конкретні зміни, зробити його максимально зрозумілим, більш прогресивним, наближеним до захисту тих, хто і сплачує свої внески до профспілок.
По-перше, закон має чітко прописувати, а не звужувати вимоги ст. 36 Конституції України щодо рівноті прав профспілок та їх рівності перед законом. Кожна профспілка на підприємстві має право безперешкодно здійснювати представництво та захист прав і інтересів членів профспілки.
По-друге, треба конкретно заборонити здійснювати переслідування чи чинити утиск прав і інтересів працівників, які створили профспілкову організацію чи ввійшли до складу профспілки. За це має бути конкретна кримінальна відповідальність.
По-третє, кожна профспілка, якщо вона має бажання, повинна мати право приймати участь без обмежень у колективних переговорах з укладення угод на національному, галузевому, територіальному чи іншому рівні.
В-четверте, держава повинна визнати право профспілок на майно профспілок колишнього Союзу РСР, яке було і є розташоване на території України, як загальнопрофспілкова власність, яке має працювати на усі профспілки, не може бути поділене між профспілками чи його членами та не може бути вилучене державою.
В-п’яте, жодній первинній профспілковій організації не може бути відмовлено в участі в представницькому органі і вона не може бути, за будь-яких обставин, позбавлена права представляти інтереси найманих працівників при підписанні колективного договору.
В-шосте, необхідно конкретизувати право виборного органу профспілки участі в процесі дачі згоди або відмови у дачі згоди на розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця з працівником, коли власних вважає його рішення необгрунтованим. У разі, якщо роботодавець вважає, що рішення профспілки про ненадання згоди на розірвання трудового договору не є достатньо обгрунтованим, він має повернути таке рішення профспілки з своїми зауваженнями та пропозиціями, аби профспілка, в запропонований роботодавцем термін, уточнила чи спростувала його зауваження. Після отримання уточненого чи підтвердженого профспілкою свого рішення, роботодавець має діяти відповідно до закону.
В-сьоме, роботодавець має нести кримінальну відповідальність, коли не надає можливості членам виборних органів профспілок, об’єднань профспілок, а також повноважним представникам цих органів, безперешкодно здійснювати свої повноваження, згідно законодавства.
В-восьме, роботодавець зобов’язаний щомісяця відраховувати кошти первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах і нести відповільність за невиконання.
Гадаємо треба провести широку дискусію з цього питання, з залученням профспілкових лідерів, профспілкових активістів, провести широке обговорення серед спілчан, трудових колективів.
Сподіваємося що продуктивна думка, як з боку ФПУ, так і з боку інших профспілок, зацікавлених осіб принесе конкретні результати і оновлений закон про профспілки запрацює найближчим часом.

Національна Конфедерація профспілок України.

Оставить комментарий

Статью разместил:

  Сергей Струков   Сергей Струков

Наши именинники

Высоцкий Руслан Владимирович

Высоцкий Руслан Владимирович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет электрогазосварщика, предцехкома УКТРО ГОКа Высоцкого [...]
Романов Сергей Васильевич

Романов Сергей Васильевич

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет машиниста ЖД крана, предцехкома ЦРПС Романова Сергея Васил[...]
Копнинская-Петриченко Юлия Петровна

Копнинская-Петриченко Юлия Петровна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет заместителя председателя Всеукраинского профсоюза работник[...]
Иванова Алёна Александровна

Иванова Алёна Александровна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет машиниста крана, заместителя председателя цехового комитет[...]
Яцун Сергей Викторович

Яцун Сергей Викторович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет электромонтёра, предцехкома, КХП Яцун Сергея Викторовича[...]

Городские новости

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області розпочато та розслідувано кримінальне провадження відносно сл[...]
КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

Переможне золото привезла до Кривого Рогу 16-річна спортсменка з кіокушин-карате Ілона Аратовська. [...]
"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Пока Лакшми Миттал наслаждается в Лондоне благами цивилизации, на одном из его предприятий, в Криво[...]
Последствия рекордного штрафа АрселорМиттал Кривой Рог для прокурора – ГПУ наградило, анонимные «доброжелатели» рассылают жалобы!
Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

18 октября в Днепропетровском апелляционном хозяйственном суде состоялось заседание, на котором пр[...]
Мы в Facebook
Архивы
Метки
ArcelorMittal Акции протеста АрселорМиттал АрселорМиттал Кривой рог Верховна Рада Гонзало Уркихо Закон Коллективный договор Конфликт Маршрутки Кривой Рог Независимые профсоюзы Независимый профсоюз Кривой Рог Оздоровление Оппозиция Отпуск Охрана труда Пенсионная реформа на Украине Права Права Бригадира Права человека на АрселорМиттал Права членов бригады Профком Профсоюзы Реорганизация на ArcelorMittal Реструктуризация АрселорМиттал Кривой Рог Ринат Старков Санатории Снегоборьба Сокращение Суд Требования к Верховной Раде Требования профсоюзов Трудовое законодательство Увольнение с работы Уніан Цена на проезд в маршрутках Кривого Рога поднялась до 3 гривен Электроэнергия безработица пенсии пенсионная реформа пенсионная система реструктуризация на АрслорМиттал Кривой Рог сокращение рабочих цена проезда в Кривом Роге центры занятости
Поиск

This movie requires Flash Player 9

Зараз на сайті

Пользователей онлайн:

Users: 4 Guests