Вітаємо на сайті


КЗпП – цю загальновідому істину повинен пам’ятати кожен член профспілки. Тож краще вчасно дізнатися про можливі порушення своїх прав з боку роботодавця, щоб вчасно захистити свої трудові права.

ТИПОВЕ ПОРУШЕННЯ РОБОТОДАВЦЯ: укладення контракту у випадках, не передбачених законодавством

Згідно з ч. 3 ст. 21 КЗпП, контракт є особливою формою трудового договору, у якому строк його дії, права, обов’язки та відповідальність сторін (у т. ч. матеріальна), умови матеріального забезпечення й організації праці працівника, умови розірвання договору (у т. ч. дострокового) можуть установлюватися угодою сторін. Далі в нормі чітко визначено, що сфера застосування контракту визначається законами України.

Це означає, що контрактна форма трудового договору може застосовуватися лише в тих випадках, коли це прямо передбачено законодавством. Перелік законів і категорії працівників, з якими дозволена контрактна форма трудового договору, викладено в листі Мінпраці від 06.05.2000 р. № 06/2-4/66.
Порядок укладення контрактної форми трудового договору регулюється постановою КМУ «Про впорядкування застосування контрактної форми трудового договору» від 19.03.1994 р. № 170. Типову форму контракту затверджено наказом Мінпраці від 15.04.1994 р. № 23. Тому під час укладення контрактної форми трудового договору за основу має братися саме типова форма договору.
Також слід пам’ятати, що умови контракту, що погіршують становище працівника, порівняно з чинним законодавством, угодами та колективним договором, вважаються недійсними.
Правовими наслідками укладення контракту у випадках, не передбачених законодавством, є порушення трудового законодавства. Роботодавець у цьому разі нестиме адміністративну відповідальність згідно зі ст. 41 КпАП у вигляді накладення штрафу на посадових осіб підприємств від 30 до 100 НМДГ (від 510 грн до 1700 грн).
Підсумуємо
У разі укладення контракту з працівником, що не належить до категорії осіб, з якими відповідно до законів може укладатися контракт, складений і підписаний сторонами письмовий документ із такою назвою не може набути правового режиму контракту. Однак він є підставою виникнення трудових правовідносин між працівником і роботодавцем. Такий контракт може бути визнано недійсним лише в тій частині, що погіршує становище працівника порівняно зі звичайними трудовими договорами. Тобто він трансформується у звичайний трудовий договір, укладений на невизначений строк. У свою чергу, мають бути збережені умови, що передбачають додаткові, порівняно із законодавством, трудові та соцiально-побутовi пільги для працівників.

По матеріалам газети «Інтерактивна бухгалтерія»

Оставить комментарий

Статью разместил:

  Сергей Струков   Сергей Струков

Наши именинники

Высоцкий Руслан Владимирович

Высоцкий Руслан Владимирович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет электрогазосварщика, предцехкома УКТРО ГОКа Высоцкого [...]
Романов Сергей Васильевич

Романов Сергей Васильевич

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет машиниста ЖД крана, предцехкома ЦРПС Романова Сергея Васил[...]
Копнинская-Петриченко Юлия Петровна

Копнинская-Петриченко Юлия Петровна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет заместителя председателя Всеукраинского профсоюза работник[...]
Иванова Алёна Александровна

Иванова Алёна Александровна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет машиниста крана, заместителя председателя цехового комитет[...]
Яцун Сергей Викторович

Яцун Сергей Викторович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет электромонтёра, предцехкома, КХП Яцун Сергея Викторовича[...]

Городские новости

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області розпочато та розслідувано кримінальне провадження відносно сл[...]
КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

Переможне золото привезла до Кривого Рогу 16-річна спортсменка з кіокушин-карате Ілона Аратовська. [...]
"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Пока Лакшми Миттал наслаждается в Лондоне благами цивилизации, на одном из его предприятий, в Криво[...]
Последствия рекордного штрафа АрселорМиттал Кривой Рог для прокурора – ГПУ наградило, анонимные «доброжелатели» рассылают жалобы!
Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

18 октября в Днепропетровском апелляционном хозяйственном суде состоялось заседание, на котором пр[...]
Мы в Facebook
Архивы
Метки
ArcelorMittal Акции протеста АрселорМиттал АрселорМиттал Кривой рог Верховна Рада Гонзало Уркихо Закон Коллективный договор Конфликт Маршрутки Кривой Рог Независимые профсоюзы Независимый профсоюз Кривой Рог Оздоровление Оппозиция Отпуск Охрана труда Пенсионная реформа на Украине Права Права Бригадира Права человека на АрселорМиттал Права членов бригады Профком Профсоюзы Реорганизация на ArcelorMittal Реструктуризация АрселорМиттал Кривой Рог Ринат Старков Санатории Снегоборьба Сокращение Суд Требования к Верховной Раде Требования профсоюзов Трудовое законодательство Увольнение с работы Уніан Цена на проезд в маршрутках Кривого Рога поднялась до 3 гривен Электроэнергия безработица пенсии пенсионная реформа пенсионная система реструктуризация на АрслорМиттал Кривой Рог сокращение рабочих цена проезда в Кривом Роге центры занятости
Поиск

This movie requires Flash Player 9

Зараз на сайті

Пользователей онлайн:

Users: 4 Guests