Вітаємо на сайті


картинка15 кримінальних проваджень за фактами порушення правил безпеки виробництва на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» зареєстровано протягом року
Криворізькою місцевою прокуратурою №1 здійснюється процесуальне керівництво у 15 кримінальних провадженнях, розпочатих за фактами порушення правил безпеки, допущених посадовими особами ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», зокрема й тих, що спричинили травмування та загибель працівників (ч.1,2 ст. 272 КК України).
Так, протягом 2016 року в ході технологічного процесу з виробництва металу на підприємстві постраждало 18 людей, що призвело до втрати їх працездатності; від отриманих травм загинуло 2 людини, ще 31 особа отримала професійні захворювання.

Також встановлено, що в порушення діючого законодавства, яке зобов’язує роботодавця повідомляти про нещасні випадки Головне управління Держапраці в області, органи прокуратури та органи місцевого самоврядування, а також соціальні фонди за місцем знаходження підприємства, посадовці ПАТ протягом 2015-2016 років приховали три нещасні випадки, які сталися на виробництві. Так, у 2015 році працівники підприємства двічі постраждали через вихід доменного газу, пожежу та вибухи, а у 2016 році – через викид розплавленого металу.
Крім цього, позаплановою перевіркою, проведеною Головним управлінням Держпраці в області, встановлено, що з 1000 існуючих на виробництві вантажопіднімальних механізмів (кранів) 504 мають технічні несправності (з якими вони й експлуатувались).
За всіма вищевикладеними фактами зареєстровані кримінальні провадження, які розслідуються органами поліції.
Криворізькою місцевої прокуратурою №1 протягом 2016 року направлено до суду 2 кримінальні провадження з обвинувальними актами відносно посадових осіб ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», у тому числі й щодо смертельного нещасного випадку. Судовий розгляд цих кримінальних проваджень призначено на січень 2017 року.

Ще, через дії працівників криворізького металургійного гіганта державі завдано понад 850 тис грн збитків
Криворізькою місцевою прокуратурою № 1 здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом порушення службовими особами ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» правил безпеки або експлуатації залізничного транспорту (ч. 1 ст. 276 КК України).
В ході слідства встановлено, що протягом першого півріччя 2016 року на під’їзних коліях ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» сталося 8 транспортних подій, які створили небезпеку настання тяжких наслідків таких як аварії, перерву у роботі транспорту та завдали матеріальну шкоду ПАТ «Укрзализниця» на суму понад 850 тис грн.
Також встановлено, що упродовж 2016 року на залізничних під’їзних коліях вказаного підприємства внаслідок порушення працівниками правил безпеки руху та експлуатації залізничного транспорту систематично відбувалися сходи вагонів, що приховувалося посадовцями ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Так, за вказаний період з колій зійшли 139 вагонів, в результати чого ПАТ «Укрзалізниця» було заподіяно збитки державним інтересам, сума яких наразі встановлюється.
Після отримання експертних висновків щодо точної суми завданих збитків, винним працівникам ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» будуть пред’явлені повідомлення про підозру у вчиненні вказаних злочинів, кримінальне провадження буде скероване до суду.

Також, Криворізькою місцевою прокуратурою № 1 здійснюється процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях, розпочатих за фактами грубого порушення законодавства про працю посадовими особами ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг» (ч.1 ст.172 КК України).
Діючим законодавством передбачено збереження робочого місця, посади та середньої заробітної плати за працівниками, яких було призвано під час мобілізації для проходження строкової військової служби у Збройних Силах України. Проте посадові особи вказаного підприємства, порушуючи вимоги законодавства про працю, незаконно звільнили 21 працівника у період проходження ними строкової військової служби.
Слідством встановлено, що незаконні рішення про звільнення військовослужбовців приймали 14 начальників структурних підрозділів зазначеного підприємства, яким наразі готується повідомлення про підозру у вчинення даного злочину.
Вісім незаконно звільнених військовослужбовців з метою поновлення своїх прав звернулися з відповідними позовними заявами до місцевих судів, які погодившись з доводами заявників, зобов’язали підприємство поновити на роботі звільнених та виплатити їм грошові кошти за час вимушеного прогулу.
Наразі досудове розслідування у одному з вказаних кримінальних проваджень завершено, обвинувальний акт скеровано до Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу для розгляду, який відбудеться 16 грудня 2016 року.

По матеріалам прес-служби прокуратури Дніпропетровської області та сайту «Весь Кривий Ріг»

Оставить комментарий

Статью разместил:

  Сергей Струков   Сергей Струков

Наши именинники

Клименко Анастасия Анатольевна

Клименко Анастасия Анатольевна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет электромонтёра, предцехкома ТЕЦ Клименко Анастасию Анатол[...]
Гапон Максим Сергеевич

Гапон Максим Сергеевич

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет заместителя председателя профкома по социальным вопросам Г[...]
Петраков Вячеслав Владимирович

Петраков Вячеслав Владимирович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет слесаря-ремонтника, председателя цехового комитета СПЦ-1 [...]
Лукьянов Александр Викторович

Лукьянов Александр Викторович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет оператора, (газовая резка), предцехкома, МНЛЗ, КЦ (конвер[...]
Гинцар Елена Леонидовна

Гинцар Елена Леонидовна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет секретаря профкома, Гинцар Елену Леонидовну с днём рождени[...]

Городские новости

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області розпочато та розслідувано кримінальне провадження відносно сл[...]
КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

Переможне золото привезла до Кривого Рогу 16-річна спортсменка з кіокушин-карате Ілона Аратовська. [...]
"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Пока Лакшми Миттал наслаждается в Лондоне благами цивилизации, на одном из его предприятий, в Криво[...]
Последствия рекордного штрафа АрселорМиттал Кривой Рог для прокурора – ГПУ наградило, анонимные «доброжелатели» рассылают жалобы!
Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

18 октября в Днепропетровском апелляционном хозяйственном суде состоялось заседание, на котором пр[...]
Мы в Facebook
Архивы
Метки
ArcelorMittal Акции протеста АрселорМиттал АрселорМиттал Кривой рог Верховна Рада Гонзало Уркихо Закон Коллективный договор Конфликт Маршрутки Кривой Рог Независимые профсоюзы Независимый профсоюз Кривой Рог Оздоровление Оппозиция Отпуск Охрана труда Пенсионная реформа на Украине Права Права Бригадира Права человека на АрселорМиттал Права членов бригады Профком Профсоюзы Реорганизация на ArcelorMittal Реструктуризация АрселорМиттал Кривой Рог Ринат Старков Санатории Снегоборьба Сокращение Суд Требования к Верховной Раде Требования профсоюзов Трудовое законодательство Увольнение с работы Уніан Цена на проезд в маршрутках Кривого Рога поднялась до 3 гривен Электроэнергия безработица пенсии пенсионная реформа пенсионная система реструктуризация на АрслорМиттал Кривой Рог сокращение рабочих цена проезда в Кривом Роге центры занятости
Поиск

This movie requires Flash Player 9

Зараз на сайті

Пользователей онлайн:

Users: 4 Guests, 1 робот