Вітаємо на сайті


4-го жовтня 2011 року Криворізька міська організація ВО “Свобода” організувала й провела пікет біля центральної прохідної ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”. “Свободівці” розгорнули величезний інформаційний банер з гаслом “Ні – профспілковій мафії”, який красномовно засвідчив головну мету проведення даного заходу.
Як відомо, найбільше українське державне гірничо-металургійне підприємство “Криворіжсталь” було продане у 2005 році іноземній компанії “Міттал Стіл”, головним акціонером якої являється індійський сталевий магнат Лакшмі Міттал. За умовами продажу, новий власник брав на себе зобов’язання зберегти на підприємстві існуючі соціальні гарантії, розмір фонду заробітної плати, а також інвестувати значні кошти у розвиток і модернізацію виробництва. Головні сподівання працівників, щодо захисту їхніх прав та інтересів, були пов’язані з профсоюзною організацією, очолюваною Юрій Бобченко, що успадкувала всю інфраструктуру колишньої радянської профспілки підприємства і до складу якої входив без малого весь колектив металургійного заводу “Криворіжсталь”.

Варто одразу відмітити ті головні питання, які найбільше хвилювали працівників підприємства й у вирішенні яких вони покладали великі сподівання на профсоюзну організацію Ю.Бобченка:
– збереження штатної чисельності працівників;
– достойний європейський рівень оплати праці;
– збереження соціальної сфери для відпочинку й лікування працівників;
– інвестування значних коштів у модернізацію застарілих та небезпечних виробничих ліній.

Проте, як свідчать працівники підприємства, їхні очікування щодо власного майбутнього не справдились. Загальновідомо, що протягом останніх 3-х років керівництво ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” здійснює оптимізацію штату трудового колективу підприємства, яке за своєю суттю є прихованим скороченням загальної чисельності працівників. З метою заохочування робітника добровільно залишати робоче місце, адміністрація підприємства розробила систему акцій, під час яких колишньому працівнику виплачуються чималі кошти, якщо він погоджується звільнитися з роботи за власним бажанням. На перший погляд, доволі приваблива й зручна пропозиція для будь-якої людини, що бажає водночас отримати “на руки” велику суму грошей. Втім, як показує дійсність, подібні зміни не задовольняють тих працівників, що залишатимуться надалі працювати на підприємстві.

Так, за твердженням представників криворізької міської організації ВО “Свобода”, останнім часом до них почали масово звертатися працівники ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” зі скаргами на те, що на підприємстві відбуваються грандіозні скорочення персоналу. У деяких цехах штатний склад працівників планово скорочується на 80%: там, де раніше позмінно працювали 8-10 працівників у бригаді, тепер залишатимуться лише 2-3 робітники. Очевидно, що відповідальність і функціональне навантаження на кожного з працівників, що залишатимуться працювати, автоматичне зростатиме у кілька разів. В той же час – і в цьому полягає одне з найголовніших розчарувань робітників – паралельно зі скороченням чисельності працівників не відбувається очікуваного підвищення заробітної плати!

Звісно, що за подібних умов скорочення чисельності трудового колективу, розчаруванню працівників, що залишаються працювати на підприємстві, немає меж. Адже, в момент приватизації підприємства, коли профсоюзна організація Юрій Бобченка підтримала продаж меткомбінату “Криворіжсталь” (нагадаємо, що Юрій Бобченко на певний час для “зручності” навіть вступив до лав провладної політичної партії тодішнього президента Віктора Ющенка “Народний Союз Наша Україна”) – в цей момент працівникам підприємства обіцяли європейський рівень умов праці та заробітної плати! Натомість, робітники підприємства відчувають на собі лише непомірні навантаження, які зростають щокварталу, й не відчувають адекватного покращення свого матеріального становища. Обіцянка про європейський рівень зарплат на підприємстві, що входить до складу найбільшої міжнародної сталевої корпорації “ArcelorMittal” в умовах металургійного гіганта міста Кривого Рогу залишається міфом.

Більше того, подібні чисельні скорочення персоналу на ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” вже призвели до відчутних змін на ринку праці в Дніпропетровській області. Слід зауважити, що в даний момент підприємство залишають найкращі спеціалісти, адже будь-який професіонал, що поважає себе, не залишиться виконувати у кілька разів збільшені функціональні навантаження, за умови відсутності адекватного зростання фінансової мотивації. Просто кажучи, реальні фахівці йдуть з підприємства, бо не хочуть виконувати більші об’єми роботи за “ті самі гроші”. Внаслідок подібних стрімких змін чисельності вільної робочої сили на ринку праці, по Дніпропетровській області варто очікувати падіння попиту на спеціалістів різних напрямків і, як наслідок, відсутність зростання рівня заробітної плати. Це може, в першу чергу, вже влітку 2012 року вплинути на майбутнє молодих спеціалістів – випускників ВНЗ Дніпропетровської області, що стикнуться з великими проблемами під час пошуку місця роботи.

На думку криворізьких “свободівців” подібна ситуація на підприємстві і в регіоні могла виникнути внаслідок можливої “співпраці” між адміністрацією ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” та головою профсоюзної організації підприємства Юрія Бобченко. Як свідчать “свободівці”, місто Кривий Ріг повниться чутками про те, що Юрій Бобченко за останні роки перетворився на одіозну фігуру-олігарха, який вже може дозволити собі купувати дорогі автомобілі, будувати розкішні особняки й загалом забезпечувати собі й членам своєї родини шикарне життя, яке насправді мало відповідає посаді голови громадської організації, що має соціально-спрямований напрямок діяльності на захист інтересів людей праці.

Тож, 4 жовтня о 16:00, наприкінці робочого дня, криворізька “Свобода” вийшла до центральної прохідної ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” аби поспілкуватися з робітниками й засвідчити підтримку українських націоналістів, щодо питань захисту інтересів українських громадян від свавілля олігархів та профспілкової мафії. Пікет пройшов під загальною назвою «Покращення життя вже сьогодні». Ця назва, вочевидь, була свідомо вибрана “свободівцями” з метою привернення уваги громадян до дій нинішньої влади, до регіонального складу депутатського корпусу якої на криворізькому міському рівні наразі входить Юрій Бобченко (фракція політичної партії “Партія Регіонів” у Криворізькій міській раді).

Під час проведення пікету активісти ВО “Свобода” розповсюджували серед працівників підприємства ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” примірники власної партійної газети, а також листівки зі зверненням до робітників меткомбінату наступного змісту:

Шановні працівники комбінату

В час коли насувається економічна криза і всіх нас охоплює страх перед невідомістю і невпевненістю в завтрашньому дні, коли ми не знаємо, чи буде в нас, або наших рідних та близьких їжа, аби нагодувати своїх дітей, не кажучи про сплату за тепло в квартирах ( як відомо вже підписаний указ про відчуження майна при несплаті за комунальні послуги).

ВО «СВОБОДА» закликає Вас замислитись, чи не буде так, що багато хто з Вас разом зі своїми родинами опиниться голодний та холодний на вулиці, в прямому та переносному сенсі.

Для того, щоб олігархи та різні паразити від влади не вирішували кризові явища нашим коштом, як це було завжди, нам потрібно об’єднуватись і вирішувати ці питання разом. Виникає питання – навколо кого об’єднуватись?

Природно, це має бути профспілка. Але всім вже давно відомо, що керівник Вашої головної профспілки, давно вже є заможна людина, мабуть вже сам є провладний олігарх. Він сидить в міськраді, яка імітує роботу та турботу про криворіжців, а в цей час комунальні підприємства міста закуповують на тендерах дизпаливо коштом громади за ціною 28.5грн. за літр, та цукор за 14,грн. за кг. Чи потрібні тут коментарі…

У його сина з`явився будинок за 1.5млн доларів. Що навіть колишній власник будинку був здивований, звідки мовляв гроші. Їздить на дорогих авто, а про його статки ходять легенди – від фітнес центру, в парку Гагаріна, до відсотків з постачання питної очищенної води для робітників.

Саме пану Бобченку приписують зрадницьку одну місію, щодо робітників. Це про той випадок, коли «Лакшмі Міттал» хотів підвищити середню зарплатню до 9 тис. грн., і тоді посередником між власниками Криворіжсталі з одного боку, та колишнім керівником та теперішнім «героєм» міста і власниками інших підприємств – виступив саме пан Бобченко. Він переконав «Лакшмі Міттал» не робити цього, бо інші власники підприємств ніколи не погодяться на таку заробітну плату, і тоді в місті буде бунт.

Звичайно, сам пан Бобченко може це заперечувати і ховатися за цифрами найкращої середньої зарплатні по місту в даній галузі (хоча це навряд чи заслуга профспілки), та робітники вже спроможні відрізнити правду від кривди.

І є одна незаперечна річ – в Європі, в яку ми рухаємось, ми будемо бідними родичами, і нам буде соромно туди їздити. То кому потрібен безвізовий режим. Таким як Бобченко та іншим держимордам. Вони «консервують» нас навмисне, бо саме під час кризи вони придбали найбільшу кількість дорогих авто в Європі. Кому криза, а кому матір рідна.

Не забуваймо, що з нового року всі зобов’язання власників перед державою закінчуються. Чи будуть тоді табори для Ваших дітей, це питання.

ВО «СВОБОДА» закликає Вас переобрати керівництво профспілок починаючи з найнижчих ланок підлабузників, які потім обирають лизоблюдів, а ті в свою чергу поплічників, поплічники лідера. Як відомо мафія, для своїх засідань, збирається на окремій елітній базі відпочинку, не доступну для інших, там вони обирають царя і обговорюють плани дій з покращення добробуту робітників.

Пану Бобченко, пропонуємо добровільно скласти свої повноваження. Робітникам пропонуємо обирати молодь не обтяжену «досвідом» махінацій з Вашими грошима.

І на останок, майже всіх керівників незалежних профспілок, ми звинувачуємо в роздрібнені робітничого руху та у звичайнісінькому функціонуванні, що немає нічого спільного з поступом вперед до Європейського рівня життя.

Svoboda.org.ua тел. 067-569-50-52

Голова криворізької міської організації ВО “Свобода” Юрій Настусенко спілкуючись з працівниками підприємства ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” розповів про те, що голова їхньої профспілки Юрій Бобченко на спільній нараді представників всіх підприємств, що входять до складу “ArcelorMittal” в країнах СНД, закликав до ненасильницьких методів “співпраці” з Лакшмі Мітталом, в той час як представники профспілки Казакстану пропонували діяти більш радикальними методами, аби добитися підняття рівня зарплати для працівників своїх підприємств до європейського рівня. Звертаючись до голови криворізької делегації профсоюзної організації “АрселорМіттал” Юрія Бобченка, голова криворізьких “свободівців” зазначив:

“В мене така пропозиція пану Бобченку: може ви ще б вивчили індійську мову, одягли б на себе національне їхнє вбрання та ще й станцювали може для того, щоб Лакшмі Міттал звернув увагу – і задобрити його таким чином!?”

“На сьогоднішній день керівництво комбінату “АрселорМіттал” хизується тим, що має найбільшу зарплатню в галузі… Йде оптимізація кількості працівників, орієнтуючись на світові зразки. Але кількість працюючих скорочується непропорційно зростанню рівню зарплатні.
Керівництво держави оголосило курс на Європу – то в Єропі, виходить, що ми будемо голодранцями. Тому що зарплатня в Люксембурзі і в США у 24 рази вища, ніж у нас на даному підприємстві”.
Якщо ми будемо вирішувати питаннями у такому темпі й з таким підходом, то через скільки десятків років ми будемо мати рівень життя і рівень зарплатні, як в Європі та в усьому цивілізованому світі?”, – поставив риторичне питання голова криворізької міської організації ВО “Свобода” Юрій Настусенко.

Варто відзначити, що під час пікету працівники підприємства, що повертались з роботи додому через центральну прохідну, активно цікавились позицією ВО “Свобода”, з інтересом читали листівки й партійну друковану періодичну літературу “свободівців”. За 2 години акції активісти свободи розповсюдили серед робітників всю наявну агітаційну партійну літературу та 530 примірників самої листівки зі зверненням до працівників ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” – що засвідчило неприхований інтерес громадян до свого майбутнього.

Джерело: – http://www.kr2012.com

Оставить комментарий

Статью разместил:

  admin   admin

Наши именинники

Клименко Анастасия Анатольевна

Клименко Анастасия Анатольевна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет электромонтёра, предцехкома ТЕЦ Клименко Анастасию Анатол[...]
Гапон Максим Сергеевич

Гапон Максим Сергеевич

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет заместителя председателя профкома по социальным вопросам Г[...]
Петраков Вячеслав Владимирович

Петраков Вячеслав Владимирович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет слесаря-ремонтника, председателя цехового комитета СПЦ-1 [...]
Лукьянов Александр Викторович

Лукьянов Александр Викторович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет оператора, (газовая резка), предцехкома, МНЛЗ, КЦ (конвер[...]
Гинцар Елена Леонидовна

Гинцар Елена Леонидовна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет секретаря профкома, Гинцар Елену Леонидовну с днём рождени[...]

Городские новости

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області розпочато та розслідувано кримінальне провадження відносно сл[...]
КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

Переможне золото привезла до Кривого Рогу 16-річна спортсменка з кіокушин-карате Ілона Аратовська. [...]
"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Пока Лакшми Миттал наслаждается в Лондоне благами цивилизации, на одном из его предприятий, в Криво[...]
Последствия рекордного штрафа АрселорМиттал Кривой Рог для прокурора – ГПУ наградило, анонимные «доброжелатели» рассылают жалобы!
Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

18 октября в Днепропетровском апелляционном хозяйственном суде состоялось заседание, на котором пр[...]
Мы в Facebook
Архивы
Метки
ArcelorMittal Акции протеста АрселорМиттал АрселорМиттал Кривой рог Верховна Рада Гонзало Уркихо Закон Коллективный договор Конфликт Маршрутки Кривой Рог Независимые профсоюзы Независимый профсоюз Кривой Рог Оздоровление Оппозиция Отпуск Охрана труда Пенсионная реформа на Украине Права Права Бригадира Права человека на АрселорМиттал Права членов бригады Профком Профсоюзы Реорганизация на ArcelorMittal Реструктуризация АрселорМиттал Кривой Рог Ринат Старков Санатории Снегоборьба Сокращение Суд Требования к Верховной Раде Требования профсоюзов Трудовое законодательство Увольнение с работы Уніан Цена на проезд в маршрутках Кривого Рога поднялась до 3 гривен Электроэнергия безработица пенсии пенсионная реформа пенсионная система реструктуризация на АрслорМиттал Кривой Рог сокращение рабочих цена проезда в Кривом Роге центры занятости
Поиск

This movie requires Flash Player 9

Зараз на сайті

Пользователей онлайн:

Users: 2 Guests, 1 робот