Вітаємо на сайті


на сайт09 листопада 2017 року у канцелярії ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» зареєстроване подання Первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» з вимогою усунення порушення вимог пункту 2.4 Колективного договору, ст. 97 КЗпП України, статей 6, 14, 15, 22 Закону України «Про оплату праці».
Одночасно на сайті ППО ПМГУ з’явилась стаття «О переходе на новую систему оплаты труда», текст якої так викладений, що нібито вже розробка нової системи оплати праці завершена та ще й нібито з участю нашої профспілкової організації.

Це не зовсім відповідає дійсності, тому що не зважаючи на участь у розробці нової системи оплати нашого представника, робота з розробки цієї системи не була закінчена при участі нашої профспілкової організації. На робочій групі по розробці системи оплати праці, не розглядали умов переходу на перший етап, який нині запроваджується. Але нова система оплати праці повинна була прийнята на конференції трудового колективу після підписання всіма профспілками підприємства.
Можливо адміністрація підприємства закінчила розробку нової системи оплати праці з іншими профспілками, або з однією – ПО ПМГУ (голова – Маренюк Н. М.)?
Щодо протоколу № 4 СПО, на який опирається ПО ПМГУ у цій статті, який дійсно був спочатку помилково підписаний заступником голови нашої профспілки Струковим С. М. – на наступному засіданні СПО Струков С. М. відізвав свій підпис шляхом подачі голові СПО відповідної заяви, яка була залучена до протоколу СПО. Але, профком ПО ПМГУ під керівництвом Ю. В. Бобченко разом з адміністрацією ппідприємства спланували всі дії по внесенню змін, погіршуючи діючий колдоговір, скориставшись необізнаністю представників інших профспілок та про цей факт замовчує у своїй статті.
Враховуючи вимоги ст. 4 Закону України “Про колективні договори і угоди”, рішення СПО не може бути підставою для видання роботодавцем наказу № 1322 “О вводе многоуровневой окладной системы оплаты труда», оскільки рішення про зміну системи оплати праці буде законним лише тоді, коли воно буде реалізовано на конференції трудового колективу шляхом внесення змін до умов колективного договору.
Відповідно до пункту 1.9 Колективного договору на узгоджувальну комісію не покладено повноважень щодо внесення змін до колективного договору. Вона створена для забезпечення обліку і реалізації пропозицій, доповнень, змін, які вносяться працівниками, власником, адміністрацією в договір. СПО не є тим органом, якому надано право звернення до узгоджувальної комісії. Крім того, до повноважень узгоджувальної комісії входить лише облік та реалізація (виконання) пропозицій, доповнень, змін, які вносяться робітниками, власником, адміністрацією і профкомом в договір, тобто не передбачено право узгоджувальної комісії на внесення змін до умов колективного договору. Зміни до колективного договору повинні вноситись тільки на конференції трудового колективу.

Ми розуміємо, що ПО ПМГУ була створена значно раніше і стала правонаступником первинної профспілки металургів України, яка існувала ще за часів СРСР. Її чисельність є значною по відношенню до чисельності іншої профспілок. Однак, ця обставина не повинна давати їй права зловживати своїм становищем. Вважаємо, що це відбувається за згодою та схваленням керівництва ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”.
Факти зловживання проявляються практично у всіх напрямках взаємодії, починаючи з укладення колективного договору, виборів до узгоджувальної комісії та інших постійних комісій, виборів делегатів на конференції трудового колективу та інші.
Члени нашої та інших незалежних профспілок, які представляють частину трудового колективу, позбавлені можливості бути обраними в діючі органи трудового колективу, вирішувати питання на захист своїх соціальних і трудових інтересів, впливати на прийняття рішень в цих органах.
Безумовно, у кожної профспілки, які існують на підприємстві, можуть бути різні підходи для вирішення тих чи інших питань, однак, це не дозволяє ігнорувати не тільки діяльність профспілки, а й саму профспілку, чинити перешкоди в її діяльності.
З огляду на те, які створені роботодавцем умови для роботи ПО ПМГУ: надання великого за розміром та комфортного офісного приміщення, надання дорогих брендових автомобілів, забезпечення сучасним офісним обладнанням, також надання без всяких звітів близько 100 мільйонів гривень, та щорічно сім з половиною мільйонів гривень додатково, також неможливо забувати те, що на протязі майже 6 років профком ПМГУ разом з адміністрацією вводили в оману трудовий колектив нерівномірно розподіляючи кошти на придбання путівок, віддаючи значну перевагу профкому ПМГУ, в газетах “Металург” та “Вместе” є один профком підприємства — ПМГУ то можна дійти висновку про те, що ця профспілка буде всіляко підтримувати роботодавця, побоюючись втратити надані їй статус та блага.
Надання роботодавцем ПО ПМГУ статусу як незамінного, слухняного органу, призвело до того, що 31.10.2017 р. на підприємстві був виданий наказ від 31.10.2017 р. № 1322 “О вводе многоуровневой окладной системы оплаты труда».
Однією з підстав для видання цього наказу став Протокол розширеного засідання профспілкового комітету з головами цехових та дільничних комітетів ПО ПМГУ ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” від 31.10.2017 р. № 25.
Виникає питання: Чому саме ця профспілка залучалася для вирішення питання оплати праці для трудящих всього підприємства? Більш того, з огляду на застереження в наказі стосовно застосування ст. 103 КЗпПУ, можна дійти висновку, що передбачена наказом нова система оплати праці може бути направлена в бік погіршення умов оплати праці і в якості інструмента для запровадження цієї системи оплати праці став саме Протокол № 25. До речі, зміст цього протоколу нам не відомий.
Публікуємо нижче фото зареєстрованого подання нашої профспілкової організації про відміну наказу від 31.10.2017 р. № 1322 “О вводе многоуровневой окладной системы оплаты труда».

IMG_6299

IMG_6300

Оставить комментарий

Статью разместил:

  Сергей Струков   Сергей Струков

Наши именинники

Высоцкий Руслан Владимирович

Высоцкий Руслан Владимирович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет электрогазосварщика, предцехкома УКТРО ГОКа Высоцкого [...]
Романов Сергей Васильевич

Романов Сергей Васильевич

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет машиниста ЖД крана, предцехкома ЦРПС Романова Сергея Васил[...]
Копнинская-Петриченко Юлия Петровна

Копнинская-Петриченко Юлия Петровна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет заместителя председателя Всеукраинского профсоюза работник[...]
Иванова Алёна Александровна

Иванова Алёна Александровна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет машиниста крана, заместителя председателя цехового комитет[...]
Яцун Сергей Викторович

Яцун Сергей Викторович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет электромонтёра, предцехкома, КХП Яцун Сергея Викторовича[...]

Городские новости

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області розпочато та розслідувано кримінальне провадження відносно сл[...]
КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

Переможне золото привезла до Кривого Рогу 16-річна спортсменка з кіокушин-карате Ілона Аратовська. [...]
"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Пока Лакшми Миттал наслаждается в Лондоне благами цивилизации, на одном из его предприятий, в Криво[...]
Последствия рекордного штрафа АрселорМиттал Кривой Рог для прокурора – ГПУ наградило, анонимные «доброжелатели» рассылают жалобы!
Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

18 октября в Днепропетровском апелляционном хозяйственном суде состоялось заседание, на котором пр[...]
Мы в Facebook
Архивы
Метки
ArcelorMittal Акции протеста АрселорМиттал АрселорМиттал Кривой рог Верховна Рада Гонзало Уркихо Закон Коллективный договор Конфликт Маршрутки Кривой Рог Независимые профсоюзы Независимый профсоюз Кривой Рог Оздоровление Оппозиция Отпуск Охрана труда Пенсионная реформа на Украине Права Права Бригадира Права человека на АрселорМиттал Права членов бригады Профком Профсоюзы Реорганизация на ArcelorMittal Реструктуризация АрселорМиттал Кривой Рог Ринат Старков Санатории Снегоборьба Сокращение Суд Требования к Верховной Раде Требования профсоюзов Трудовое законодательство Увольнение с работы Уніан Цена на проезд в маршрутках Кривого Рога поднялась до 3 гривен Электроэнергия безработица пенсии пенсионная реформа пенсионная система реструктуризация на АрслорМиттал Кривой Рог сокращение рабочих цена проезда в Кривом Роге центры занятости
Поиск

This movie requires Flash Player 9

Зараз на сайті

Пользователей онлайн:

Users: 2 Guests, 1 робот