Вітаємо на сайті


Сьогодні зареєстрований відкритий лист, адресований генеральному директору, голові проавління ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” Р. А. Старкову.

Генеральному директору, голові правління
ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
Р. А. Старкову

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Ми неодноразово безрезультатно звертались до Вас з повідомленням про протиправні дії з боку адміністрації підприємства в частині протиправного застосування деяких положень локальних нормативних документів на підприємстві, які застосовуються вольовим методом без погодження з нашою профспілковою організацією, або погодженням тільки з профспілковою організацією ПМГУ. Але всі наші звернення до Вас Вами особисто не розглядались (навіть «подання»), а направлялись до розгляду до підлеглих директорів. В результаті чого Ваші підлеглі керівники підприємства нам систематично відмовляли і відмовляють до останнього часу. І ми вимушені були (і вимушені до останнього часу) подавати позови до суду для вирішення різних питань з яких не урегульовані спори на підприємстві. На сьогодні в провадженні Дзержинського районного суду знаходяться справи, які подані нашою профспілковою організацією. На цей час ще готуються нашою профспілковою організацією до подачі в суд ще позови.

Ви, 24 березня 2011р. при зустрічі з представниками нашої профспілкової організації, вказували на те, що Ви особисто за те щоб всі спори вирішувались в суді. І Ви вітаєте, коли спори вирішуються в судовому порядку.

Але в суді зараз розглядаються такі питання, які можуть бути вирішені оперативно і без суду. Представники ПАТ «АМКР» під час розгляду справ у суді умисно затягують різними адвокатськими тактичними та стратегічними засобами розгляд спірних питань, які можна було вирішувати разом з юридичним відділом підприємства та профспілковими організаціями підприємства набагато скоріше ніж в суді. Ми вважаємо, що такі дії керівництва ПАТ «АМКР» не личать компанії «АрселорМіттал».

22 квітня 2011 року Дзержинським районним судом м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі цивільну справу за позовом Первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів Відкритого Акціонерного Товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» до Відкритого Акціонерного Товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» про визнання протиправними дій відповідача та зобов’язання вчинити певні дії, прийнято рішення: «визнати такими, що не відповідають умовам п. п. 2.6.4; 2.13 Колективного Договору Відкритого Акціонерного Товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» на 2007- 2008 роки та додатку 6 Галузевої угоди на 2007-2008 роки пункти 4.4.2; 5.4; 5.5; 5.6 Інструкції про порядок суміщення професій та доплати за тимчасово відсутнього працівника». Рішення суду оскаржувалось ПАТ «АМКР» в апеляційному порядку і набуло законної сили після проголошення ухвали апеляційною інстанцією про відмову у задоволені апеляційної скарги ПАТ «АМКР».

Вказані нижче положення Інструкції, які тривалий час обмежували нарахування доплат робочим в повному розмірі і які признані судом незаконними:

4.4.2 При вивільненні чисельності робітників на дільницях, де нормативи чисельності і норми праці не встановлені, на доплати може бути використано не більше 50% отриманої економії;

5.4 Розмір доплати одному робітнику не повинен перевищувати 50% тарифної ставки (окладу) за основною роботою;

5.5 При відсутності довідки, документально підтверджує ведення поопераційного обліку виконаних робіт за відсутнього, конкретний розмір доплати робітнику, з урахуванням важливості і складності виконуваної роботи, встановлюється розпорядженням начальника структурного підрозділи, але не більше 25%;

5.6 Зазначені розміри доплат є максимальними і можуть виплачуватися як одному робітникові, так і декільком робітникам, які виконують роботу тимчасово відсутнього робітника.

Вказане рішення суду означає, що з моменту введення в дію (з 25.12.2004р.) «Інструкції про порядок суміщення професій та доплати за тимчасово відсутнього працівника» на підприємстві ПАТ «АМКР» протиправно одноособово вольовим методом не до нараховували додаткову заробітну плату робочим підприємства. Інструкція була введена в дію ще попереднім власником. Але правонаступником не було вжито заходів про скасування незаконних положень цієї Інструкції за поданням нашої профспілкової організації. В результаті чого було не донараховано робітникам підприємства ПАТ «АМКР» великі суми додаткової заробітної плати у виді доплат. В той же час керівному складу підприємства з фонду оплати праці (далі ФОП) нараховувались і нараховуються різні надбавки, доплати і різні види премій. В результаті чого на підприємстві робочі навіть вищих розрядів не дотягують до середнього заробітку по підприємству. В той же час у керівного складу підприємства заробітна плата перевищує набагато середню заробітну плату по підприємству. З вказаного витікає, що ФОП підприємства «вибирається» керівним складом за рахунок робочих, та розцінюється робочими як використання службового положення в корисних цілях. І це застосовується одночасно з введенням на підприємстві «Політики прав людини», і не одна посадова особа підприємств за вказані протиправні дії не несе ні якої відповідальності. Ми вважаємо це не тільки не справедливо, але в таких умисних систематичних організованих діях посадових осіб підприємства є корупційна складова, склад злочинів, які не відповідають не тільки законодавству України, але і «Політики Корпоративної відповідальності».

Враховуючи сказане вище, керуючись законодавством України, «Політикою Корпоративної відповідальності» та введенням на підприємстві «Політики прав людини», ми Вас

ПРОСИМО:

1. Внести відповідні зміни в «Інструкцію про порядок суміщення професій та доплати за тимчасово відсутнього працівника», скасувавши п. п. 4.4.2; 5.4; 5.5; 5.6 Інструкції, керуючись рішенням Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу від 22 квітня 2011р.
2. Вжити необхідні заходи по доведенню до колективу ПАТ «АМКР» про скасування п. п. 4.4.2; 5.4; 5.5; 5.6 «Інструкції про порядок суміщення професій та доплати за тимчасово відсутнього працівника» і про наслідки цього в частині відміни обмеження виплат доплат за розміром шляхом опублікування цієї інформації в газеті «Металург» та озвученням на змінно – зустрічних зборах.
3. Вжити необхідні заходи до поновлення справедливості на підприємстві в частині нарахування та виплати доплат робочим в повному обсязі, згідно «Інструкції про порядок суміщення професій та доплати за тимчасово відсутнього працівника» та пунктів 2.6.4, 2.13 Колективного договору з проведенням перерахуванням додаткової заробітної плати робочим, які одержували вказані доплати не в повному об’ємі.
4. Притягнути до відповідної відповідальності винних посадових осіб, які підписували, вводили в дію та застосовували тривалий час (з 25.12.2004р.) і застосовують по цей час п. п. 4.4.2; 5.4; 5.5; 5.6 «Інструкції про порядок суміщення професій та доплати за тимчасово відсутнього працівника».

Голова профкому ППО ВПП НВФ
ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» С. Г. Гапон

16 комментариев: Незалежна профспілкова організація виграла суд у ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”

 • Евгений говорит:

  Сергей! Я Вас “поздравляю” с победой в этом нелёгком судебном споре. Хотелось бы задать вопрос: “Вы действительно отстаиваите интересы работников, или же заботитесь больше о своей репутации?”. Дело в том, что во всех структурных подразделениях предприятия именно и руководствовались этими пунктами Инструкции при выплате доплат. Теперь же, вследствие признания судом их недействительными, они не должны будут применяться. В результате Вашей победы, работники остануться вообще без доплат, так как конкретный их размер коллективным договором не определён. Вы этого добивались? Получается, что Ваши амбиции в этом вопросе, подкреплённые решением суда, становятся выше интересов работников. На месте тех, работников, интересы которых вы “представляете”, я бы задумался, а нужен ли вообще такой профсоюз, который совершает бездумные поступки, которые ухудшают положение работников.

  • Сергей Струков
   Сергей говорит:

   Евгений, а ты вообще читал Колективный договор и Отраслевое соглашение?
   Наоборот, тепрь после решения суда администрация должна руководствоваться Коллективным договором, которым установлена доплата в размере экономии по тарифным ставкам (2.6.4.), а это означает, что 100% от тарифной ставки отсутствующего работника. Кстати когда то в Колдоговоре было в п. 2.13. “до 50%” и после решения Саксаганскогорайонного суда по моему иску в Колективных договорах стало – “до 100%”.
   Но Ведь администрация если не заинтересована в достойной оплате труда рабочих – то конечно будет нарушать закон. Ведь они заинтересованы только в достойной оплате руководителей. А для этого выбирают ФОТ, а то, что остаётсь отдают (как собакам кость) рабочим. Это они умеют… Иначе не было бы исков в судах от рабочих АМКР.

 • syva говорит:

  Уважаю ВАС с Капиталистам так надо поступать

 • Евгений говорит:

  Сергей! А почему Вы не освещаете на сайте свои проигранные дела с ПАО “АрселорМиттал Кривий Рог”? Ведь 19 мая 2011 года апелляционный суд Днепропетровской области ОТКАЗАЛ Вам в удовлетворении апелляционной жалобы. А дело, как раз и касалось применения Инструкции, на которую Вы ссылаетесь в открытом письме. Решения все желающие могут посмотреть по ссылке: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15966203
  Дело № 22ц-22935\11
  и решение Саксаганского районного суда по ссылке: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/13917417
  Дело № 2-1382/11 (Решение от 17.02.2011 г.)

 • Евгений говорит:

  Сергей! А почему Вы не освещаете на сайте свои проигранные дела с ПАО “АрселорМиттал Кривий Рог”? Ведь 19 мая 2011 года апелляционный суд Днепропетровской области ОТКАЗАЛ Вам в удовлетворении апелляционной жалобы. А дело, как раз и касалось применения Инструкции, на которую Вы ссылаетесь в открытом письме. Решения все желающие могут посмотреть по ссылке: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15966203
  Дело № 22ц-22935\11
  и решение Саксаганского районного суда по ссылке: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/13917417
  Дело № 2-1382/11 (Решение от 17.02.2011 г.)

  • Сергей Струков
   Сергей говорит:

   Евгений, я пока что не считаю это дело проигранным, так как я подал кассационную жалобу и надеюсь что решения судов первой и второй инстанции (указаные Вами) Высший специализированный суд Украины отменит как незаконные.
   В моей практике уже такое было, кстати дело против гендиректора Сокуренко я выиграл после решения Высшего Административного Суда Украины.
   Так что рано радуешся – я понял Женя, что номера дел может знать только представители (юристы) АМКР. Теперь я догадуюсь примерно кто такой “Евгений said on”.

 • Евгений говорит:

  САМОЕ ГЛАВНОЕ!!! В результате так называемого “выигранного профсоюзом дела у ПАО “АрселорМиттал Кривой Рог”, рабочие могут недополучить более 20 млн. грн.

 • syva говорит:

  Уважаемый Сергей Струков Вы можете пояснить людям что вы добились етим судом что они в итоге будут получать потомучто коминтарий разные незнаеш кому верить

  • Сергей Струков
   Сергей говорит:

   Суд отменил ограничения, которые ограничивали доплату, т. е платили 25% от тарифной ставки – а теперь должны платить согласно Колдоговора в размере экономии по тарифным ставкам или 100% от тарифной ставки. Но Вы должны понять, что привычка платить меньше – она уже в характере ваших руководителей, поэтому надо не ждать, когда Вам “поднесут на подносе” – а добиваться своих прав в оплате труда.

 • Геннадий говорит:

  Сергей!Привет!Подскажите, пожалуйста,руководство цеха имеет право проводить єкзамены в нерабочее время?Заранее спасибо!

 • Сергей Струков
  Сергей говорит:

  Уточни какие экзамены.

 • Олег говорит:

  Уважаемый Сергей, у меня в цехе (ЛКП (стальное литье)) с 1 сентября 2011 г. убирают у рабочих, которые получали, доплату за совместительство профессии. Руководство не может дать вразумительны объяснений по какой причине. Не могли бы вы подсказать как поступить нашему коллективу. И ещё один вопрос: у меня и моих коллег на участке производственная премия составляет 45% от тарифной ставки, хотя на соседнем участке с фактически той-же работой и графиком работы производственная премия составляет 120-130 %. Мы пытаемся выяснить причину такой разници, но цеховой профсоюз не смог нам помочь и нам порекомендовали написать коллективное обращение на имя директора департамента по персоналу. Правильно ли это , если нет,то что нам делать ? Заранее спасибо.

  • Сергей Струков
   Сергей Струков говорит:

   Насчёт премии. Вам надо в БОТ потребовать показать Положение об оплате труда и премировании рабочих и внимательно посмотреть его. Если в Положении одно, а Вам платят другое – обращайтесь к гендиректору сначала, а потом в суд. Другого выхода сейчас просто нет. Я например когда ознакомился со своим Положением в цехе, то обнаружил систематическую недоплату премии во время стоянок. Мне не доплачивали, как и остальным 20% премии. Я добился, и всем теперь в цехе платят за стоянки 20% премии “за качаственное выполнение работ”. Не ПМГУ, а я как рабочий писал жалобы во все инстанции, дошёл до областной прокуратуры и после этого произвели перерасчёт за год всем работникам цеха. Затем я подал в КТС и добился перерсчёта за весь период работы в цехе премии за периоды стоянок. А остальные рабочие до сих пор ждут когда им кто-то прийдёт как в сказке волшебник и … Нету волшебников сейчас и чудес не бывает – только самим рабочим надо чюдеса делать.

 • Александр говорит:

  Умница Серёжа! Советую тебе ещё применять в твоей борьбе по поводу доплат Постановление Верховного Суда Украин № 13 от 24.12.1999г. “Про практику застосування судами законодавства про оплату праці”, а по поводу решения суда, которое Вами віиграно- советую Вам взять исполнительній лист в суде и отнести его в исполнительную службу. Удачи.

 • Сергей Струков
  Сергей говорит:

  Спасибо за совет – я также недавно подумал о необходимости применения исполнительного листа

Оставить комментарий

Статью разместил:

  Сергей Струков   Сергей Струков

Наши именинники

Клименко Анастасия Анатольевна

Клименко Анастасия Анатольевна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет электромонтёра, предцехкома ТЕЦ Клименко Анастасию Анатол[...]
Гапон Максим Сергеевич

Гапон Максим Сергеевич

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет заместителя председателя профкома по социальным вопросам Г[...]
Петраков Вячеслав Владимирович

Петраков Вячеслав Владимирович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет слесаря-ремонтника, председателя цехового комитета СПЦ-1 [...]
Лукьянов Александр Викторович

Лукьянов Александр Викторович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет оператора, (газовая резка), предцехкома, МНЛЗ, КЦ (конвер[...]
Гинцар Елена Леонидовна

Гинцар Елена Леонидовна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет секретаря профкома, Гинцар Елену Леонидовну с днём рождени[...]

Городские новости

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області розпочато та розслідувано кримінальне провадження відносно сл[...]
КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

Переможне золото привезла до Кривого Рогу 16-річна спортсменка з кіокушин-карате Ілона Аратовська. [...]
"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Пока Лакшми Миттал наслаждается в Лондоне благами цивилизации, на одном из его предприятий, в Криво[...]
Последствия рекордного штрафа АрселорМиттал Кривой Рог для прокурора – ГПУ наградило, анонимные «доброжелатели» рассылают жалобы!
Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

18 октября в Днепропетровском апелляционном хозяйственном суде состоялось заседание, на котором пр[...]
Мы в Facebook
Архивы
Метки
ArcelorMittal Акции протеста АрселорМиттал АрселорМиттал Кривой рог Верховна Рада Гонзало Уркихо Закон Коллективный договор Конфликт Маршрутки Кривой Рог Независимые профсоюзы Независимый профсоюз Кривой Рог Оздоровление Оппозиция Отпуск Охрана труда Пенсионная реформа на Украине Права Права Бригадира Права человека на АрселорМиттал Права членов бригады Профком Профсоюзы Реорганизация на ArcelorMittal Реструктуризация АрселорМиттал Кривой Рог Ринат Старков Санатории Снегоборьба Сокращение Суд Требования к Верховной Раде Требования профсоюзов Трудовое законодательство Увольнение с работы Уніан Цена на проезд в маршрутках Кривого Рога поднялась до 3 гривен Электроэнергия безработица пенсии пенсионная реформа пенсионная система реструктуризация на АрслорМиттал Кривой Рог сокращение рабочих цена проезда в Кривом Роге центры занятости
Поиск

This movie requires Flash Player 9

Зараз на сайті

Пользователей онлайн:

Users: 2 Guests, 1 робот