Вітаємо на сайті


Ганебний та відверто лобістський проект нового Трудового кодексу України (реєстраційний номер 1108) буде незабаром розглядатись парламентом вже у другому читанні.
Звичайно, що чинний Кодекс законів про працю України 1971 року має певні недоліки, внаслідок чого маємо низку проблем у сфері праці. Це такі проблеми як не оформлення належним чином трудових відносин; зарплата «в конвертах»; низька заробітна плата працівників тих підприємств, власники яких отримують величезні прибутки; ігнорування права працівників на участь в управлінні підприємством; відсутність ефективної системи громадського контролю за додержанням законодавства про працю (наприклад, зараз не має інституту громадських інспекторів праці); відсутність ефективного механізму захисту порушених трудових прав працівників.

Однак проект Трудового кодексу №1108 зовсім не має норм, присвячених вирішенню зазначених проблем, а тому має бути відхилений.

Зрозуміло, що в такому разі у кожного виникає й інше питання. А саме, що ж тоді передбачається цим проектом Трудового кодексу, якщо він «обходить стороною» всі зазначені вище проблеми трудової сфери?

А передбачається ним, по-перше, суттєве звуження змісту та обсягу трудових прав працівників, що є головною метою його прийняття.

По-друге, в проекті Трудового кодексу є багато нечітких норм, які роботодавець буде тлумачити в такий спосіб, як це йому буде вигідно в тій чи іншій ситуації. Зрозуміло, що страждати від цього будуть працівники.

Більше того, проект Трудового кодексу не має єдиних принципів побудови, а норми одних його статей в деяких випадках суперечать нормам інших статей.

Слід звернути особливу увагу й на те, що багато статей проекту Трудового кодексу №1108 фактично засновані на принципах цивільного та господарського законодавства, а також захищають принципи ринкової економіки. Але такого не має в жодній розвинутій країні світу. Адже захист основ ринкової економіки – це питання не трудового, а цивільного та господарського законодавства. Завдання ж трудового законодавства у сучасній правовій державі зовсім протилежне. Так за словами видатного російського вченого, фахівця у галузі трудового права Кісєльова Ігоря Яковича, якщо цивільне законодавство переважно відтворює принципи «ринкової справедливості», накопичування, то трудове законодавство має відтворювати принципи соціальної справедливості, людські, гуманітарні начала. Трудове право повинно робити ринкову економіку прийнятною для основної частини населення та нейтралізувати ті фактори, які сприяють розпаленню класової ворожнечі.

Таким чином, в разі прийняття проекту Трудового кодексу №1108 суттєво погіршиться і без того вкрай важке становище найманих працівників.

Тому незалежні профспілкип категорично виступають проти його прийняття.

Ю.КОПНІНСЬКА–ПЕТРИЧЕНКО, керівник Юридичної компанії Всеукраїнського Конгресу профспілок, перший заступник голови Всеукраїнської профспілки НВФ

Оставить комментарий

Статью разместил:

  Сергей Струков   Сергей Струков

Наши именинники

Высоцкий Руслан Владимирович

Высоцкий Руслан Владимирович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет электрогазосварщика, предцехкома УКТРО ГОКа Высоцкого [...]
Романов Сергей Васильевич

Романов Сергей Васильевич

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет машиниста ЖД крана, предцехкома ЦРПС Романова Сергея Васил[...]
Копнинская-Петриченко Юлия Петровна

Копнинская-Петриченко Юлия Петровна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет заместителя председателя Всеукраинского профсоюза работник[...]
Иванова Алёна Александровна

Иванова Алёна Александровна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет машиниста крана, заместителя председателя цехового комитет[...]
Яцун Сергей Викторович

Яцун Сергей Викторович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет электромонтёра, предцехкома, КХП Яцун Сергея Викторовича[...]

Городские новости

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області розпочато та розслідувано кримінальне провадження відносно сл[...]
КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

Переможне золото привезла до Кривого Рогу 16-річна спортсменка з кіокушин-карате Ілона Аратовська. [...]
"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Пока Лакшми Миттал наслаждается в Лондоне благами цивилизации, на одном из его предприятий, в Криво[...]
Последствия рекордного штрафа АрселорМиттал Кривой Рог для прокурора – ГПУ наградило, анонимные «доброжелатели» рассылают жалобы!
Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

18 октября в Днепропетровском апелляционном хозяйственном суде состоялось заседание, на котором пр[...]
Мы в Facebook
Архивы
Метки
ArcelorMittal Акции протеста АрселорМиттал АрселорМиттал Кривой рог Верховна Рада Гонзало Уркихо Закон Коллективный договор Конфликт Маршрутки Кривой Рог Независимые профсоюзы Независимый профсоюз Кривой Рог Оздоровление Оппозиция Отпуск Охрана труда Пенсионная реформа на Украине Права Права Бригадира Права человека на АрселорМиттал Права членов бригады Профком Профсоюзы Реорганизация на ArcelorMittal Реструктуризация АрселорМиттал Кривой Рог Ринат Старков Санатории Снегоборьба Сокращение Суд Требования к Верховной Раде Требования профсоюзов Трудовое законодательство Увольнение с работы Уніан Цена на проезд в маршрутках Кривого Рога поднялась до 3 гривен Электроэнергия безработица пенсии пенсионная реформа пенсионная система реструктуризация на АрслорМиттал Кривой Рог сокращение рабочих цена проезда в Кривом Роге центры занятости
Поиск

This movie requires Flash Player 9

Зараз на сайті

Пользователей онлайн:

Users: 2 Guests, 1 робот