Вітаємо на сайті


Національний форум профспілок України закликає профспілки не погоджуватись та вимагати продовження переговорів між робочою групою профспілок, урядом і роботодавцями про визначення в проекті держбюджету-2012 розмірів прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати і розміру базового тарифу єдиної тарифної сітки для працівників бюджетної сфери з урахуванням вимог Конституції та законів України.
Про це УНІАН повідомили у прес-службі НФПУ.
«Переговорне рішення може заморозити бідність в Україні як мінімум ще на один рік, оскільки темпи зростання мінімальних гарантій оплати праці не відповідають реальному прожитковому мінімуму в країні», – наголосив заступник голови НФПУ Григорій КАБАНЧЕНКО.
Він підкреслив, що розмір прожиткового мінімуму та вартість споживчого кошика на одного громадянина мають переглядатись раз на 5 років, востаннє це було зроблено ще в 2000 році.
Рішення підняти розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто розмір мінімальної заробітної плати до 1098 грн. в 2012 році, порушує 48 статтю Конституції України, Закон «Про прожитковий мінімум», рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 № 10 рп/2008 та низку нормативних актів, що захищають права громадян України, вважають в НФПУ.
НФПУ закликає уряд прийняти Постанову «Про затвердження наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг для основних соціальних та демографічних груп населення», перерахувати та затвердити реальну вартісну межу прожиткового мінімуму і вже потім, шляхом переговорів з представниками профспілок та роботодавців, прийняти та затвердити рівень мінімальної зарплати в Україні.
Як повідомлялося, у Федерації профспілок України заявили, що 12 серпня завершилися довготривалі переговори між профспілками, урядом і роботодавцями щодо визначення у проекті державного бюджету на 2012 рік розмірів прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та розміру базового тарифу єдиної тарифної сітки для працівників бюджетної сфери.
Результатом стало заплановане урядом у 2012 році підвищення розміру прожиткового мінімуму і встановлення середнього розміру мінімальної заробітної плати 1098 грн.
«Переговори були надзвичайно складними і фізично, й інтелектуально. Мабуть, у цьому році вперше сторони шукали реальні компроміси, а не тягнули ковдру лише на себе. Результат такий: урядова сторона все ж таки знайшла можливість підняти планку стартових пропозицій на 47 гривень і встановити розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, а відтак розмір мінімальної заробітної плати 1098 гривень у середньому у 2012 році», – повідомив виконуючий обов’язки голови ФПУ Сергій КОНДРЮК.

УНІАН http://www.unian.net/ukr/news/news-451529.html

Оставить комментарий

Статью разместил:

  Сергей Струков   Сергей Струков

Наши именинники

Лукьянов Александр Викторович

Лукьянов Александр Викторович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет оператора, (газовая резка), предцехкома, МНЛЗ, КЦ (конвер[...]
Гинцар Елена Леонидовна

Гинцар Елена Леонидовна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет секретаря профкома, Гинцар Елену Леонидовну с днём рождени[...]
Галкина Татьяна Владимировна

Галкина Татьяна Владимировна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет транспортёрщика, предцехкома ОИЦ Галкину Татьяну Владими[...]
Гапон Алёна Александровна

Гапон Алёна Александровна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет бухгалтера Криворожской городской организации профсоюза на[...]
Гапон Сергей Григорьевич

Гапон Сергей Григорьевич

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет председателя профкома Гапон Сергея Григорьевича с днём рож[...]

Городские новости

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області розпочато та розслідувано кримінальне провадження відносно сл[...]
КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

Переможне золото привезла до Кривого Рогу 16-річна спортсменка з кіокушин-карате Ілона Аратовська. [...]
"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Пока Лакшми Миттал наслаждается в Лондоне благами цивилизации, на одном из его предприятий, в Криво[...]
Последствия рекордного штрафа АрселорМиттал Кривой Рог для прокурора – ГПУ наградило, анонимные «доброжелатели» рассылают жалобы!
Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

18 октября в Днепропетровском апелляционном хозяйственном суде состоялось заседание, на котором пр[...]
Мы в Facebook
Архивы
Метки
ArcelorMittal Акции протеста АрселорМиттал АрселорМиттал Кривой рог Верховна Рада Гонзало Уркихо Закон Коллективный договор Конфликт Маршрутки Кривой Рог Независимые профсоюзы Независимый профсоюз Кривой Рог Оздоровление Оппозиция Отпуск Охрана труда Пенсионная реформа на Украине Права Права Бригадира Права человека на АрселорМиттал Права членов бригады Профком Профсоюзы Реорганизация на ArcelorMittal Реструктуризация АрселорМиттал Кривой Рог Ринат Старков Санатории Снегоборьба Сокращение Суд Требования к Верховной Раде Требования профсоюзов Трудовое законодательство Увольнение с работы Уніан Цена на проезд в маршрутках Кривого Рога поднялась до 3 гривен Электроэнергия безработица пенсии пенсионная реформа пенсионная система реструктуризация на АрслорМиттал Кривой Рог сокращение рабочих цена проезда в Кривом Роге центры занятости
Поиск

This movie requires Flash Player 9

Зараз на сайті

Пользователей онлайн:

Users: 3 Guests, 2 Bots