Вітаємо на сайті


Krivorozhstal_Trudconflikt-670x381Ситуація що склалася навколо трудового конфлікту на ПАТ “АрселлорМіттал Кривий Ріг”, мала стати показовою для країни.
Боротьба за реальну, достойну заробітну плату є надзвичайною і її перемога мала б стати тим лакмусовим індикатором для всього прогресивного профспілкового руху в Україні.
Цю боротьбу мали б підтримати усі чесні люди, дійсно реальні профспілки, профспілкові активісти, фахівці права, тощо. Але, поки що так не сталося. А ні ФПУ, а ні незалежні профспілки так і не проявили характер, не дійшли спільної згоди, повністю не усвідомили важливості цієї боротьби. Це і є часом “Ч” для всього профспілкового руху, який на даний час не є прогресивним, втрачає кожного дня позиції від реальних втрат завойовань з часів активності в Генеральній угоді до втрат майнових комплексів, профспілки так і не стали форпостом боротьби за права людини праці.

Де, як не тут, на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» профспілки мали б показати всю свою силу і вміння реально боротися за права людей, показати достойний приклад для всієї країни, підняти свій авторитет та добитися реального завоювання впливу, аби влада все ж почала рахуватися з профспілками.
Не будемо галасувати чому так не стає, адже відомо, що там де діє ФПУ, там ніколи не добивалися значних перемог в цій боротьбі, оскільки таке утворення фактично немає реального відношення до профспілкової боротьби взагалі, а лише є придаток влади, який живе за подачками влади. Її участь в різного роду тристоронніх інституціях лише відточує їх беззубість та неспроможність діяти певних чином. Це вже стає анахронізмом, оскільки їх участь в цих інституціях все більше нагадує красуванням свого представництва, ігнорування дій незалежних профспілок, а не реальним змістом боротьби за права людей..
Прикро, що і серед незалежних профспілок немає єдності, а лише популізм дій та злорадство, перед здобутками іншими профспілками та відсутність конкретики в діях, що б мали приносити успіх. Ні членство в МКП, ні входження до різного роду європейських інституцій, а ні залучення європейських профспілок до цієї боротьби не стали дійсністю. Схоже вдавати з себе борців за права людей краще ніж робити конкретну справу.
Але ще не все втрачено. Є ще можливість довести справу до перемоги.
Саме зараз є така можливість довести спроможність профспілок до потужної боротьби за достойну, гідну платню, це згуртована перемога тут, в Кривому Розі.
І тут має сказати своє слово саме робітничий клас Криворіжжя, адже розмір зарплати в 6 відсотків в собівартості продукції це просто зухвалий виклик для всього робітничого класу з яким миритися аж ніяк не можна. Треба гуртуватися, треба просипатися від сплячки, треба, аби потужний голос простого робітника дав знати, що так з ним не можна чинити.
Прикро, що все загальмувалося. Дуже прикро, але така дійсність! Втрачати оптимізму не можна!
Можна лише вітати, що до цієї боротьби долучився пан Каплін, в образі Народного депутата України і як представника ФПУ в ВРУ. Але поки що і в нього нічого не виходить. Популістські заяви, багато піару навколо цієї боротьби в Кривому Розі лише вивели цей трудовий конфлікт з залу перемовин в судову залу Києва, де ця справа нахабно затягується вже декілька місяців.
Але де щоденний потужний тиск громадськості на адміністрацію підприємства? Де газета “Прохідна”? Де обіцяні палатки біля прохідної підприємства? Де, в кінці кінців, блокування входів і виходів заводу, аби адміністрація відчувала щоденно потужний тиск трудового колективу?!! Нажаль всього цього так і немає. Люди ж, повіривши в популістські обіцянки, лише проявили свою слабкість, повіривши, що їх проблеми може вирішити хтось з зовні, а не вони самі. Їх сподівання, як на ФПУ, як на згуртованість усіх профспілок, як на представника профспілок у ВРУ не справдилися. Тож правда, що “спасіння утопаючих, справа рук самих утопаючих” не є домислом.
Схоже все прийшло до того, що усі зовнішні помічники виявилися як не зрадниками, так посіпаками, а їх така діяльність чи бездіяльність лише привела до погашення пилу людей, розпорошення дій профспілок та втрати ініціативи в боротьбі за свої права.
Чергове судове засідання 5 липня 2018р. стало черговим фарсом в цій справі. Його хід показав, що судова влада цинічно затягує процес, вона не на боці інтересів людей, а на боці олігархів. Те, що чергове судове засідання перенесено аж на 27 серпня 2018р. лише є безсоромним підтвердженням приниження людей.
Зароджена унікальна спільна дія різного роду профспілок на заводі, поки що не дає результату. Хтось не дуже вітає такі спільні дії профспілок. Вже є побоювання того, що дехто з них хоче стати штрейкбрехером.
Солідарні дії людей наштовхнулися на могутню спільну силу влади та власника заводу.
Але здаватися зарано. Треба починати знову. Перемога в такій боротьбі ще ніколи просто так не давалася.
Лише єдність, лише спільні дії, лише націленість на успіх принесе перемогу!

Оставить комментарий

Статью разместил:

  Сергей Струков   Сергей Струков

Наши именинники

Высоцкий Руслан Владимирович

Высоцкий Руслан Владимирович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет электрогазосварщика, предцехкома УКТРО ГОКа Высоцкого [...]
Романов Сергей Васильевич

Романов Сергей Васильевич

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет машиниста ЖД крана, предцехкома ЦРПС Романова Сергея Васил[...]
Копнинская-Петриченко Юлия Петровна

Копнинская-Петриченко Юлия Петровна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет заместителя председателя Всеукраинского профсоюза работник[...]
Иванова Алёна Александровна

Иванова Алёна Александровна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет машиниста крана, заместителя председателя цехового комитет[...]
Яцун Сергей Викторович

Яцун Сергей Викторович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет электромонтёра, предцехкома, КХП Яцун Сергея Викторовича[...]

Городские новости

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області розпочато та розслідувано кримінальне провадження відносно сл[...]
КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

Переможне золото привезла до Кривого Рогу 16-річна спортсменка з кіокушин-карате Ілона Аратовська. [...]
"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Пока Лакшми Миттал наслаждается в Лондоне благами цивилизации, на одном из его предприятий, в Криво[...]
Последствия рекордного штрафа АрселорМиттал Кривой Рог для прокурора – ГПУ наградило, анонимные «доброжелатели» рассылают жалобы!
Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

18 октября в Днепропетровском апелляционном хозяйственном суде состоялось заседание, на котором пр[...]
Мы в Facebook
Архивы
Метки
ArcelorMittal Акции протеста АрселорМиттал АрселорМиттал Кривой рог Верховна Рада Гонзало Уркихо Закон Коллективный договор Конфликт Маршрутки Кривой Рог Независимые профсоюзы Независимый профсоюз Кривой Рог Оздоровление Оппозиция Отпуск Охрана труда Пенсионная реформа на Украине Права Права Бригадира Права человека на АрселорМиттал Права членов бригады Профком Профсоюзы Реорганизация на ArcelorMittal Реструктуризация АрселорМиттал Кривой Рог Ринат Старков Санатории Снегоборьба Сокращение Суд Требования к Верховной Раде Требования профсоюзов Трудовое законодательство Увольнение с работы Уніан Цена на проезд в маршрутках Кривого Рога поднялась до 3 гривен Электроэнергия безработица пенсии пенсионная реформа пенсионная система реструктуризация на АрслорМиттал Кривой Рог сокращение рабочих цена проезда в Кривом Роге центры занятости
Поиск

This movie requires Flash Player 9

Зараз на сайті

Пользователей онлайн:

Users: 2 Guests