Вітаємо на сайті


Первинна профспілкова організація Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» систематично на протязі тривалого часу зверталась і звертається на сей час до генерального директора ПАТ «АМКР» із запитами щодо надання інформації та документів, які необхідні профспілковій організації для здійснення контролю за виконанням умов колективного договору.
Але профспілковій організації систематично посадові особи ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відмовляли в надані інформації та копій документів необхідних для здійснення контролю за виконанням умов колективного договору в повному обсязі.
Тому, профспілкова організація, з метою відновлення порушених прав вимушина була звернутись до суду.
Апеляційний суд Дніпропетровської області 12 грудня 2012р. постановив рішення: визнати протиправною бездіяльність ПАТ «АМКР» в частині ненадання інформації та документів на звернення ППО ВП ПНВФ ПАТ «АМКР». Рішення суду набрало законної сили (копія рішення суду публікується нижче).
Апеляційний суд зобов’язав ПАТ «АМКР» надати первинній профспілковій організації ВП ПНВФ ПАТ «АМКР» інформацію та документи:
– копії табелів обліку робочого часу з липня 2006 року до червня 2007 року бригади наладчиків КВПтаА РМЦ-2.
– СТП 211-03-2006 «Укладення трудових договорів з робітниками, оформлення переведення робітників», СТП 130-07-2006 «Технічне обслуговування обладнання».
– кошторис витрат на придбання обладнання для профілакторію «Джерело-1» та «Джерело-2» ” з 2004 по 2008 рік включно.
– інформацію про технічне переоснащення в ЦПА на 2008 рік.
– СТП 211-01-2008 «Професійно-технічне навчання персоналу».
– інструкцію з діловодства по підприємству.
– копії планування скали для екскаватора № 46 з корегуванням з 01 січня 2007 року по 18 липня 2008 року.
– інформацію про тарифні ставки та оклади по наступним структурним підрозділам ДЦ-1, ДЦ-2, СПЦ-2, ФСЛЦ, МРЦ, РМЦ-2, ЦРМО-4, ЦПВ, ЦПА, УВВО ЗЦ-2, ДФ-2, КХВ на серпень 2008 року.
– інформацію про розмір фонду оплати праці основної та додаткової заробітної плати, мінімальної та максимальної ставки чи окладу, про розмір премії за місяць з економії фонду оплати праці персоналу робочих та керівників, а також кількість працівників на кінець року – 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 рік, а також кількість працівників на кінець року – 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 рік.
– інформацію про випущену продукцію, прибуток та заробітну плату в тисячах гривень на кінець 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 року.
– інформацію про витрати, пов’язані з прибиранням адміністративних та виробничих приміщень і бань, про кількість працівників, які задіяні в цьому у жовтні 2005 року,
– інформацію про кошти, витрачені на додержання санітарно-гігієнічного стану підприємства в 2008-2009 роках.

Статтею 41-2 КУпАП передбачена відповідальність за порушення чи невиконання зобов’язань щодо колективного договору, угоди особами, які представляють власників або уповноважені ними органи чи профспілки або інші уповноважені трудовим колективом органи, чи представниками трудових колективів і тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У нашому випадку власником ПАТ «АМКР» порушені зобов’язання по пункту 9.4.1. діючого на сей час на підприємстві ПАТ «АМКР» Колективного договору.
Статтею 41-3 КУпАП передбачена відповідальність за ненадання особами, які представляють власників або уповноважені ними органи чи профспілки або інші уповноважені трудовим колективом органи, представниками трудових колективів інформації, необхідної для ведення колективних переговорів і здійснення контролю за виконанням колективних договорів, угод і тягне за собою накладення штрафу від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 212-3 КУпАП передбачена відповідальність за неправомірну відмову в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, у випадках, коли така інформація підлягає наданню на запит громадянина чи юридичної особи відповідно до законів України “Про інформацію”, “Про доступ до публічної інформації”, “Про звернення громадян”, “Про доступ до судових рішень” та” Про засади запобігання і протидії корупції”, або на адвокатський запит, запит кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, її палати або члена відповідно до Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” і тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з п. 11 частини 1 ст. 255 КУпАП у справах про правопорушення, передбачені статтею 212-3 КУпАП, протоколи про правопорушення мають право складати прокурор або уповноважена ним особа з числа працівників прокуратури.
Згідно ст. 250 КупАП прокурор, заступник прокурора, здійснюючи нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів при провадженні в справах про адміністративне правопорушення має право: порушувати провадження в справі про адміністративне правопорушення.
Згідно ст. 255 КУпАП мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення уповноважені на те посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю (частина перша статті 41, статті 41-1 – 41-3 …).
Ураховуючи викладене, можна зробити висновки, що адміністрація ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» умисно і систематично порушувала права профспілкової організації. Тим самим перешкоджала законної діяльності ППО ВП ПНВФ ПАТ «АМКР» шляхом створення перепон щодо здійснення контролю за дотриманням виконання колективного договору, згідно п. 1.2. діючого Колектвного договору ПАТ «АМКР», та перепон у виконанні статутних завдань.
Чи виконає самостійно адміністрація ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (яка відноситься до всесвітньо відомої корпорації «АрселорМіттал») рішення суду України, чи може профспілкова організація вимушена буде звертатись до державної виконавчої служби для відкриття провадження по примусовому виконанню рішення суду? Чи понесуть посадові особи ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відповідальність за систематичне ненадання інформації профспілковій організації, яка законно діє на підприємстві з 2005 року? Ці питання на цей час залишаються відкритими і напевне буде вирішено питання про письмове звернення профспілкової організації до прокуратури та інспекції праці про притягнення до відповідної відповідальності винних посадових осіб ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за ненадання інформації та перешкоджання законній діяльності профспілковій організації.

Оставить комментарий

Статью разместил:

  Сергей Струков   Сергей Струков

Наши именинники

Клименко Анастасия Анатольевна

Клименко Анастасия Анатольевна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет электромонтёра, предцехкома ТЕЦ Клименко Анастасию Анатол[...]
Гапон Максим Сергеевич

Гапон Максим Сергеевич

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет заместителя председателя профкома по социальным вопросам Г[...]
Петраков Вячеслав Владимирович

Петраков Вячеслав Владимирович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет слесаря-ремонтника, председателя цехового комитета СПЦ-1 [...]
Лукьянов Александр Викторович

Лукьянов Александр Викторович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет оператора, (газовая резка), предцехкома, МНЛЗ, КЦ (конвер[...]
Гинцар Елена Леонидовна

Гинцар Елена Леонидовна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет секретаря профкома, Гинцар Елену Леонидовну с днём рождени[...]

Городские новости

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області розпочато та розслідувано кримінальне провадження відносно сл[...]
КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

Переможне золото привезла до Кривого Рогу 16-річна спортсменка з кіокушин-карате Ілона Аратовська. [...]
"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Пока Лакшми Миттал наслаждается в Лондоне благами цивилизации, на одном из его предприятий, в Криво[...]
Последствия рекордного штрафа АрселорМиттал Кривой Рог для прокурора – ГПУ наградило, анонимные «доброжелатели» рассылают жалобы!
Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

18 октября в Днепропетровском апелляционном хозяйственном суде состоялось заседание, на котором пр[...]
Мы в Facebook
Архивы
Метки
ArcelorMittal Акции протеста АрселорМиттал АрселорМиттал Кривой рог Верховна Рада Гонзало Уркихо Закон Коллективный договор Конфликт Маршрутки Кривой Рог Независимые профсоюзы Независимый профсоюз Кривой Рог Оздоровление Оппозиция Отпуск Охрана труда Пенсионная реформа на Украине Права Права Бригадира Права человека на АрселорМиттал Права членов бригады Профком Профсоюзы Реорганизация на ArcelorMittal Реструктуризация АрселорМиттал Кривой Рог Ринат Старков Санатории Снегоборьба Сокращение Суд Требования к Верховной Раде Требования профсоюзов Трудовое законодательство Увольнение с работы Уніан Цена на проезд в маршрутках Кривого Рога поднялась до 3 гривен Электроэнергия безработица пенсии пенсионная реформа пенсионная система реструктуризация на АрслорМиттал Кривой Рог сокращение рабочих цена проезда в Кривом Роге центры занятости
Поиск

This movie requires Flash Player 9

Зараз на сайті

Пользователей онлайн:

Users: 4 Guests, 3 Bots