Вітаємо на сайті


03
Профкомом первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” направив відкрите звернення до державних органів з метою наведення елементарного екологічного та технологічного порядку в Конверторному цеху ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”.
Криворізьке відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області отримало це відкрите звернення 27 вересня 2017.
Криворізької місцева прокуратура № 1 отримала це відкрите звернення 03 жовтня 2017.

Керівнику Криворізьке відділення
Управління виконавчої дирекції Фонду
соціального страхування України в
Дніпропетровській області
Кіковка Станіславу Вікторовичу
50074, м. Кривий Ріг, пр. Миру, 30А

Керівнику Криворізької місцевої
прокуратури № 1, раднику юстиції
Павліченко Віктору Сергійовичу
50000, м. Кривий Ріг, вул. Свято-Миколаївська (Леніна), 27

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

До профкому звернувся член профспілки, працівник ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Спіцин Микола Євгенович у зв’язку з систематичною бездіяльністю керівництва Конверторного цеху, а саме Бельгера О. І., яка привела до аварійної ситуації в Конверторному цеху та нанесення шкоди довкільному середовищу і мешканцям міста та працівникам підприємства.
Копії документів (систематичні на протязі року колективні та індивідуальні звернення та доповідні записки працівників цеху до керівника цеху про несправність обладнання цеху), які показав Спіцин М. Є. профкому, є свідченням вказаного вище систематичного порушення посадових інструкцій та бездіяльністю керівниками конверторного цеху на протязі року (копії звернень додаються).

Профком вважає очевидною систематичну злочинну бездіяльність адміністрації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та керівництва Конверторного цеху. Тому у порядку статутних обов’язків по захисту інтересів членів профспілки та мешканців міста звертаємось до Вас з цим зверненням.

Згідно ст. 6 Закону України «Про охорону праці», працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров’я або для людей, які його оточують, або для виробничого середовища чи довкілля. Він зобов’язаний негайно повідомити про це безпосереднього керівника або роботодавця. Факт наявності такої ситуації за необхідності підтверджується спеціалістами з охорони праці підприємства за участю представника профспілки, членом якої він є, або уповноваженої працівниками особи з питань охорони праці (якщо професійна спілка на підприємстві не створювалася), а також страхового експерта з охорони праці.
У нашому випадку, машиніст дистрибутора Спіцин М. Є. повідомляв керівництво цеху про наявність виробничої ситуації небезпечної для його здоров’я та для людей, які його оточують і для виробничого середовища чи довкілля. Але, керівниками Конверторного цеху ПАТ «АМКР» в порушення ст. 6 Закону України «Про охорону праці» не було вжито відповідних заходів для підтвердження такої ситуації представниками профспілки (членом якої є Спіцин М. Є.) та страховим експертом з охорони праці. Дана стаття (ст. 6 Закону України «Про охорону праці») в новій редакції визначає певне місце страхового експерта з охорони праці на підприємстві, іншими словами, страховий експерт, як і відповідні служби підприємства, на місцях повинен забезпечувати (не контролювати, не наглядати), а саме забезпечувати додержання законодавства про охорону праці.

Страхові експерти з охорони праці відносяться до служби страхових експертів з охорони праці Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Згідно п. 6.1. «Положення про службу страхових експертів з охорони праці, профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань» (надалі Положення), страхові експерти при виконанні своїх посадових обов’язків взаємодіють із профспілковими організаціями.
Згідно п. 5.1. того ж Положення, страхові (головні страхові) експерти самостійні у прийнятті рішень і є відповідальними за їх правомірність.
Згідно п. 6.17., того ж Положення, до переліку питань, що розглядаються страховими експертами під час перевірок суб’єктів господарювання, входить: наявність та стан виконання комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення рівня охорони праці.
Згідно Розділа 8 того ж Положення, до повноважень страхових експертів з охорони праці входить право внесення подання органам виконавчої влади з нагляду за охороною праці щодо застосування адміністративних стягнень або притягнення до відповідальності посадових осіб, які допустили порушення законодавства про охорону праці, а також про заборону подальшої експлуатації робочих місць, дільниць і цехів, робота на яких загрожує здоров’ю або життю працівників.

Тому, ми керуючись ст. 6 Закону України «Про охорону праці», п. п. 1.6, 6.17 та розділу 8 «Положення про службу страхових експертів з охорони праці, профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань», ст. 214 КПК України, ст. 241, 271-273, 367 КК України,

ПРОСИМО:

1. Керівника Криворізького відділення Управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області:
1) У порядку взаємодії з нашою профспілковою організацією, здійснити
перевірку Конверторного цеху ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за участю машиніста дістрибутора Спіцина Миколи Євгеновича та представника профкому нашої профорганізації з метою перевірки фактів, викладених у зверненнях Спіцина М. Є. та інших працівників, експлуатації несправного обладнання Конверторного цеху, що привело до порушення встановлених нормативів безпеки, виробничого середовища, зниження при цьому рівня охорони праці.
2) Вжити відповідні заходи для поліпшення встановлених нормативів
безпеки, виробничого середовища та підвищення рівня охорони праці в Конверторному цеху ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» шляхом внесення відповідного подання органам виконавчої влади з нагляду за охороною праці щодо застосування адміністративних стягнень або притягнення до відповідальності посадових осіб, які допустили порушення законодавства про охорону праці.

2. Керівника Криворізької місцевої прокуратури № 1, радника юстиції
Павліченко Віктора Сергійовича:
1) Вважати це звернення заявою про кримінальне правопорушення (у
порядку ст. 214 КПК України).
2) Протягом доби, відповідно до вимог КПК України, внести відомості до
ЄРДР за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 241, 271-273, 367 КК України адміністрацією ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».
3) Вжити усі заходи для проведення незалежної експертизи виробничого
середовища Конверторного цеху та середовища поблизу Конверторного цеху для підтвердження порушення законодавчих екологічних нормативів керівництвом ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».
4) Надати нам витяг з ЄРДР за даним фактом.

Додаток:
1. Копія колективної заяви начальнику Конверторного цеху від 29.09.2016;
2. Копія колективної заяви начальнику Конверторного цеху від 29.09.2016;
3. Копія колективної заяви начальнику Конверторного цеху від 29.09.2016;
4. Копія колективної заяви начальнику Конверторного цеху від 24.05.2017;
5. Копія доповідної записки Спіцина М. Є. начальнику Конверторного цеху від 18.09.2017;
6. Копія доповідної записки Спіцина М. Є. начальнику Конверторного цеху від 20.09.2017;
7. Копії запиту Спіцина М. Є. начальнику Конверторного цеху від 20.09.2017 та відповіді;
8. Копія акту від 19.09.2017 про відхилення показів від режимної карти пилогазоочисної установки конвертора № 2.

Голова профкому ППО ВП НВФ
ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Гапон С. Г.

Фото0781
Фото0782
Фото0783
Фото0784

Оставить комментарий

Статью разместил:

  Сергей Струков   Сергей Струков

Наши именинники

Высоцкий Руслан Владимирович

Высоцкий Руслан Владимирович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет электрогазосварщика, предцехкома УКТРО ГОКа Высоцкого [...]
Романов Сергей Васильевич

Романов Сергей Васильевич

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет машиниста ЖД крана, предцехкома ЦРПС Романова Сергея Васил[...]
Копнинская-Петриченко Юлия Петровна

Копнинская-Петриченко Юлия Петровна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет заместителя председателя Всеукраинского профсоюза работник[...]
Иванова Алёна Александровна

Иванова Алёна Александровна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет машиниста крана, заместителя председателя цехового комитет[...]
Яцун Сергей Викторович

Яцун Сергей Викторович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет электромонтёра, предцехкома, КХП Яцун Сергея Викторовича[...]

Городские новости

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області розпочато та розслідувано кримінальне провадження відносно сл[...]
КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

Переможне золото привезла до Кривого Рогу 16-річна спортсменка з кіокушин-карате Ілона Аратовська. [...]
"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Пока Лакшми Миттал наслаждается в Лондоне благами цивилизации, на одном из его предприятий, в Криво[...]
Последствия рекордного штрафа АрселорМиттал Кривой Рог для прокурора – ГПУ наградило, анонимные «доброжелатели» рассылают жалобы!
Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

18 октября в Днепропетровском апелляционном хозяйственном суде состоялось заседание, на котором пр[...]
Мы в Facebook
Архивы
Метки
ArcelorMittal Акции протеста АрселорМиттал АрселорМиттал Кривой рог Верховна Рада Гонзало Уркихо Закон Коллективный договор Конфликт Маршрутки Кривой Рог Независимые профсоюзы Независимый профсоюз Кривой Рог Оздоровление Оппозиция Отпуск Охрана труда Пенсионная реформа на Украине Права Права Бригадира Права человека на АрселорМиттал Права членов бригады Профком Профсоюзы Реорганизация на ArcelorMittal Реструктуризация АрселорМиттал Кривой Рог Ринат Старков Санатории Снегоборьба Сокращение Суд Требования к Верховной Раде Требования профсоюзов Трудовое законодательство Увольнение с работы Уніан Цена на проезд в маршрутках Кривого Рога поднялась до 3 гривен Электроэнергия безработица пенсии пенсионная реформа пенсионная система реструктуризация на АрслорМиттал Кривой Рог сокращение рабочих цена проезда в Кривом Роге центры занятости
Поиск

This movie requires Flash Player 9

Зараз на сайті

Пользователей онлайн:

Users: 2 Guests