Вітаємо на сайті


1360562437_p1510694Таке питання та інщі подібні часто виникають у працівників, які звертаються в профком за консультацією. Тому виникла необхідність в пояснені звільнення працівника через хворобу.
Для звільнення працівника за п. 2 ст. 40 КЗпП підставою є виявлення невідповідності працівника обійманій посаді або виконуваній роботі внаслідок нових обставин його стану здоров’я, які не могли бути відомі роботодавцю під час укладання трудового договору або його зміни.
До ухвалення рішення про звільнення роботодавець відповідно до ч. 2 ст. 40 КЗпП зобов`язаний запропонувати такому працівникові наявні вакантні робочі місця, що відповідають його стану здоров`я, рівню кваліфікації чи потребують нижчого рівня кваліфікації. Згоду працівника на його переведення на запропоновані вакантні місця або його відмову від такого переведення має бути оформлено заявою працівника або актом про відмову від запропонованої роботи. Відповідно до ст. 43 КЗпП роботодавець зобов`язаний отримати попередню згоду профспілкового органу на розірвання трудового договору за п. 2 ст. 43 КЗпП. Вона має бути надана в порядку, встановленому ст. 9 Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” та з урахуванням гарантій, передбачених ст. 41 цього Закону.
Працівника не можна звільнити в період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування у відпустці.
У разі додержання викладених вище нормативно-правових вимог роботодавець має право на розірвання трудового договору з працівником на підставі п. 2 ст. 40 КЗпП у зв`язку з виявленням невідповідності працівника виконуваній роботі внаслідок його стану здоров`я.
Відповідно до ст. 9 Закону України “Про охорону праці” в редакції Закону України від 21 листопада 2002 р. № 8229-IV “Про внесення змін до Закону України “Про охорону праці” за працівниками, які втратили працездатність у зв`язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, зберігаються місце роботи (посада) і середня заробітна плата на весь період до відновлення працездатності або встановлення стійкої втрати професійної працездатності. Відповідно до ст. 6 цього Закону працівника, який за станом здоров`я відповідно до медичного висновку потребує надання легшої роботи, роботодавець зобов`язаний перевести за його згодою на таку роботу на термін, зазначений в медичному висновку, і в разі потреби встановити скорочений робочий день та організувати навчання працівника з набуття іншої професії відповідно до законодавства.
Відповідно до ст. 21 Закону України “Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” Фонд соціального страхування від нещасних випадків зобов`язаний у встановленому законодавством порядку вжити всіх заходів для підтримання, підвищення і відновлення працездатності потерпілого відповідно до висновків лікарсько-кваліфікаційної комісії (ЛКК) або медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), проводити навчання та перекваліфікацію потерпілого, якщо внаслідок ушкодження здоров`я або заподіяння моральної шкоди потерпілий не може виконувати попередню роботу, пра-цевлаштовувати осіб із зниженою працездатністю.
Таким чином, якщо працівникові внаслідок ушкодження здоров`я, пов`язаного з виконанням трудових обов`язків, висновком ЛКК до відновлення працездатності або до встановлення висновком МСЕ 1 стійкої втрати професійної працездатності заборонено виконувати роботи, обумовлені трудовим договором, роботодавець зобов`язаний перевести такого працівника за його згодою на роботу, що відповідає стану його здоров`я, на термін, визначений висновком ЛКК. У разі потреби він зобов`язаний також встановити скорочений робочий день та організувати навчання працівника з набуття іншої професії відповідно до законодавства. При цьому протягом усього цього періоду за працівником зберігається середній заробіток.
Якщо працівникові внаслідок ушкодження здоров`я, пов`язаного з виконанням трудових обов`язків, висновком МСЕК було встановлено стійку втрату професійної працездатності, в разі неможливості виконання потерпілим попередньої роботи він може бути звільнений роботодавцем на підставі п. 2 ст. 40 КЗпП з додержанням установлених законодавством загальних умов такого звільнення.

Оставить комментарий

Статью разместил:

  Сергей Струков   Сергей Струков

Наши именинники

Высоцкий Руслан Владимирович

Высоцкий Руслан Владимирович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет электрогазосварщика, предцехкома УКТРО ГОКа Высоцкого [...]
Романов Сергей Васильевич

Романов Сергей Васильевич

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет машиниста ЖД крана, предцехкома ЦРПС Романова Сергея Васил[...]
Копнинская-Петриченко Юлия Петровна

Копнинская-Петриченко Юлия Петровна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет заместителя председателя Всеукраинского профсоюза работник[...]
Иванова Алёна Александровна

Иванова Алёна Александровна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет машиниста крана, заместителя председателя цехового комитет[...]
Яцун Сергей Викторович

Яцун Сергей Викторович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет электромонтёра, предцехкома, КХП Яцун Сергея Викторовича[...]

Городские новости

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області розпочато та розслідувано кримінальне провадження відносно сл[...]
КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

Переможне золото привезла до Кривого Рогу 16-річна спортсменка з кіокушин-карате Ілона Аратовська. [...]
"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Пока Лакшми Миттал наслаждается в Лондоне благами цивилизации, на одном из его предприятий, в Криво[...]
Последствия рекордного штрафа АрселорМиттал Кривой Рог для прокурора – ГПУ наградило, анонимные «доброжелатели» рассылают жалобы!
Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

18 октября в Днепропетровском апелляционном хозяйственном суде состоялось заседание, на котором пр[...]
Мы в Facebook
Архивы
Метки
ArcelorMittal Акции протеста АрселорМиттал АрселорМиттал Кривой рог Верховна Рада Гонзало Уркихо Закон Коллективный договор Конфликт Маршрутки Кривой Рог Независимые профсоюзы Независимый профсоюз Кривой Рог Оздоровление Оппозиция Отпуск Охрана труда Пенсионная реформа на Украине Права Права Бригадира Права человека на АрселорМиттал Права членов бригады Профком Профсоюзы Реорганизация на ArcelorMittal Реструктуризация АрселорМиттал Кривой Рог Ринат Старков Санатории Снегоборьба Сокращение Суд Требования к Верховной Раде Требования профсоюзов Трудовое законодательство Увольнение с работы Уніан Цена на проезд в маршрутках Кривого Рога поднялась до 3 гривен Электроэнергия безработица пенсии пенсионная реформа пенсионная система реструктуризация на АрслорМиттал Кривой Рог сокращение рабочих цена проезда в Кривом Роге центры занятости
Поиск

This movie requires Flash Player 9

Зараз на сайті

Пользователей онлайн:

Users: 5 Guests