Вітаємо на сайті


1236955_653390214679742_164434079_nБагато питань задають працівники ПАТ «АМКР» з приводу змін в пенсійному законодавстві з 1 квітня 2015 році.
Третій блок пенсійних поправок в пенсійному законодавстві, ухвалених 2 березня 2015р. Верховною Радою України (Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення”) стосується зміни умов призначення пенсій на пільгових умовах і за вислугу років.
З 1 квітня 2015 поетапно змінюється вік жінок, необхідний для призначення пенсій на пільгових умовах.
Вік виходу на пенсію жінок які працюють по Списку № 1 міняється з 45 років до 50 років жінок, які родились після 01.04.1970р.
Вік виходу на пенсію жінок які працюють по Списку № 2, трактористами-машиністами, доярками, свинарками, зайняті на вирощувані тютюну, текстильницями, водіями міського пасажирського транспорту міняється з 50 років до 55 років, які родились після 01.04.1965р.

Цей процес відбуватиметься поступово протягом 10 років – кожного року на 6 місяців.
Зазначена зміна є необхідністю узгодити пільговий пенсійний вік жінок із загальним пенсійним віком для жінок, який поетапно змінюється, починаючи з 1 жовтня 2011 року.
Також поетапно на 6 місяців за рік до 2024 року змінюється загальний стаж роботи для призначення пенсій на пільгових умовах. При цьому необхідна тривалість пільгового стажу залишається без змін.
Працівникам, які не мають стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи, пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку: чоловікам – на 1 рік за кожний повний рік такої роботи, жінкам – на 1 рік 4 місяці за кожний повний рік такої роботи.
На 5 років поетапно протягом 10 років на 6 місяців за рік змінюється тривалість загального стажу роботи, необхідного для призначення пенсії за вислугу років, а для окремих категорій працівників – необхідної вислуги років. Це стосується, зокрема, робітників локомотивних бригад, працівників на польових геологорозвідувальних роботах, робітників на лісозаготівлях і лісосплаві, плавскладу флоту, працівників освіти та охорони здоров’я, артистів та ін.
При цьому, умови призначення пенсій за вислугу років в частині тривалості раніше набутого спеціального стажу залишаються незмінним.
Наприклад: вчитель, лікар, які на 1 квітня 2015 року відпрацювали по 25 років, зможуть у будь-який час після звільнення з роботи скористатись своїм правом та призначити пенсію за вислугу років.
Зміни умов призначення пільгових пенсій та пенсій за вислугу років торкнуться лише нових пенсіонерів.
З 1 квітня 2015 року, встановлено максимальний розмір пенсій (щомісячного грошового довічного утримання) на рівні десяти прожиткових мінімумів, незалежно від того, за яким законом і коли була призначена така пенсія. Тобто, з 1 квітня 2015 року більш, як 9490 грн. (949 х 10 = 9490) практично нікому із пенсіонерів виплачуватись не повинно бути. Лише з 1 грудня, коли прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, складає 1074 грн., максимальний розмір пенсії становить 10740 грн.

2 комментария: Зміни в пенсійному законодавстві

  • Roma74 говорит:

    Проконсультируйте меня пожалуйста ,в 2015 году я взяла пенсию покойного мужа(на тот момент мне было выгодно)сейчас всё изменилось и моя пенсия стала больше чем сейчас мужа,могу ли я перейти снова на свою пенсию?

  • Сергей Струков
    Сергей Струков говорит:

    Згідно з вимогами ст. 10 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, якщо Ви маєте одночасно право на різні види пенсії (у Вашому випадку – за віком та у зв’язку з втратою годувальника), ви маєте право вибору пенсійних виплат. Пенсійним законодавством не передбачено обмеження кількості переходу на різні види пенсій, тому я вважаю, що Вам можна звернутись в ПФУ знову і перейти на свою пенсію за віком.

Оставить комментарий

Статью разместил:

  Сергей Струков   Сергей Струков

Наши именинники

Высоцкий Руслан Владимирович

Высоцкий Руслан Владимирович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет электрогазосварщика, предцехкома УКТРО ГОКа Высоцкого [...]
Романов Сергей Васильевич

Романов Сергей Васильевич

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет машиниста ЖД крана, предцехкома ЦРПС Романова Сергея Васил[...]
Копнинская-Петриченко Юлия Петровна

Копнинская-Петриченко Юлия Петровна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет заместителя председателя Всеукраинского профсоюза работник[...]
Иванова Алёна Александровна

Иванова Алёна Александровна

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет машиниста крана, заместителя председателя цехового комитет[...]
Яцун Сергей Викторович

Яцун Сергей Викторович

Профком ППО ВП НПФ ПАО «АМКР» поздравляет электромонтёра, предцехкома, КХП Яцун Сергея Викторовича[...]

Городские новости

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області забезпечено встановлення обґрунтованих тарифів з теплопостачання та повернення зайво сплачених коштів

Прокуратурою Дніпропетровської області розпочато та розслідувано кримінальне провадження відносно сл[...]
КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

КРИВОРІЗЬКА КАРАТИСТКА ПРИВЕЗЛА ЗОЛОТО З ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

Переможне золото привезла до Кривого Рогу 16-річна спортсменка з кіокушин-карате Ілона Аратовська. [...]
"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Кто и как облапошил АрселорМиттал Кривой Рог на 24 миллиона гривен?"

"Пока Лакшми Миттал наслаждается в Лондоне благами цивилизации, на одном из его предприятий, в Криво[...]
Последствия рекордного штрафа АрселорМиттал Кривой Рог для прокурора – ГПУ наградило, анонимные «доброжелатели» рассылают жалобы!
Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

Беспрецедентная победа: прокуратура Кривого Рога заставила «АрселорМиттал Кривой Рог» возместить государству 72 млн. грн. ущерба за вредные выбросы

18 октября в Днепропетровском апелляционном хозяйственном суде состоялось заседание, на котором пр[...]
Мы в Facebook
Архивы
Метки
ArcelorMittal Акции протеста АрселорМиттал АрселорМиттал Кривой рог Верховна Рада Гонзало Уркихо Закон Коллективный договор Конфликт Маршрутки Кривой Рог Независимые профсоюзы Независимый профсоюз Кривой Рог Оздоровление Оппозиция Отпуск Охрана труда Пенсионная реформа на Украине Права Права Бригадира Права человека на АрселорМиттал Права членов бригады Профком Профсоюзы Реорганизация на ArcelorMittal Реструктуризация АрселорМиттал Кривой Рог Ринат Старков Санатории Снегоборьба Сокращение Суд Требования к Верховной Раде Требования профсоюзов Трудовое законодательство Увольнение с работы Уніан Цена на проезд в маршрутках Кривого Рога поднялась до 3 гривен Электроэнергия безработица пенсии пенсионная реформа пенсионная система реструктуризация на АрслорМиттал Кривой Рог сокращение рабочих цена проезда в Кривом Роге центры занятости
Поиск

This movie requires Flash Player 9

Зараз на сайті

Пользователей онлайн:

Users: 2 Guests